10900 mAH Batarya Kapasiteli Telefon Geliyor!

0
210
yaao-1

Akıllı telefon kullanıcılarının en çok şikayet ettiği durum şarjım çabuk bitiyor. Gün içinde sürekli olarak kullandığımız telefonların batarya süreleri bizim kullanım sürelerimiz ile paralel bir şekilde maalesef gitmiyor. Bu yüzden yüksek batarya kapasitesine sahip akıllı telefonlar tüketicilerin gözünde genelde bir adım önde oluyor.

yaao-1

Bu konuda önemli bir adım atan ve Çin’de üretilen YAAO 6000‘in özelliklerini hep birlikte bakalım.

Başlıkta da belirttiğimiz gibi en önemli özelliği tabi ki 10900 mAH kapasiteli bataryası. Diğer özellikleri ise şu şekilde; 5.5 inçlik 720×1280 TFT ekrana sahip olan telefonda, MediaTek M6735 dört çekirdekli işlemci ve 1 GB RAM bulunuyor. 16 GB arttırılabilir depolama kapasitesi bulunan cihazın arka kamerası 13 Megapiksel ön kamerası ise 5 Megapiksel.

yaao-batarya

Bataryanın diğer bir özelliği ise çıkarılabilir yapıda olması. Muhtemelen uzun şarj süresine sahip olan bataryanın harici olarak şarj edilmesi düşünülmüş olabilir. Batarya kapasitesinin bu kadar büyük olmasının yarattığı bir sıkıntı ise bataryanın kalınlığı. Bataryanın kalınlığı doğrudan telefon kalınlığını ve ağırlığını da etkileyerek 18.1 mm kalınlığında ve 500 gram ağırlığında bir telefon ortaya çıkıyor. ( Çinlilerin reisi 🙂 )

yaao-2

Jindong isimli web sitesinden 220 dolar fiyatı ile ön siparişe çıkan telefonun Türkiye’de satışı bulunmuyor ancak birçok satışı bulunmayan ürün de olduğu gibi bu da yurt dışından alınabilir. Tabi ki isteyen kullanıcılar 🙂

Yorum Yapın, Değer Katın: