2017 Yılında Çıkması Beklenen, En İyi Android Telefonlar

2
1152
2017-Android-Telefonlar

Android telefonunuzu yenilemenin zamanı geldi mi? 2017‘de gelecek, en yeni ve en iyi akıllı telefon listemize bakana kadar hiçbir fikri kabul etmeyin. En iyi yeni Samsung, LG, HTC, Sony akıllı telefonlarını ve diğerlerini bir araya toparladık.

Evet, bu yıl tanıtılacak olan en iyi Android telefonlar hangileri olacak?

  • Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus (Edge)
  • Samsung Galaxy Note 8
  • Samsung Galaxy X
  • Xiaomi Mi6
  • LG G6
  • HTC 11
  • OnePLus 4
  • Nokia’nın yeni Android telefonu
  • Sony Xperia X2 ve Xperia Z6

Bu yılın Android telefonlarının geneli, Snapdragon 835‘den alacaklar. Bunun anlamı ise, Snapdragon 801’e kıyasla %35 daha hızlı grafikler ve yarı yarıya daha az güç tüketimi. Ayrıca Snapdragon 820’ye göre ise %20 daha fazla performans ve elbetteki daha iyi pil ömrü anlamına geliyor. Bu işlemciye, en az, potansiyel olarak 8GB RAM’in, minimum 32GB depolama alanının, Quad-HD ekranların ve sınıfının önde gelen kameralarının eşlik etmesi bekleniyor.

Ancak, akıllı telefonunuzu yenilemek için bekliyorsanız, Qualcomm Snapdragon 835 çipini muhtemelen ilk olarak bünyesinde çalışır olarak sunacak olan cihazın Samsung Galaxy S8 olması söz konusu. Samsung’un telefonunun Nisan ayında tanıtılması bekleniyor. Bu nedenle yeni bir Android telefon almadan önce Samsung’un lansmanını beklemenizde fayda var.

Bu noktada, son söylentilerin Samsung’un rakiplerine, kendisinden önce Snapdragon 835’i kullanmasına izin vermeyeceğini gösteriyor. Bu söylentiler ışığında, Samsung’un bu yıl tüm rakiplerini Snapdragon 820 veya küçük bir geliştirme ile gelen Snapdragon 821‘i kullanmak zorunda bırakabileceğini gösteriyor.

Şimdi gelin listemizdeki telefonlara ayrı ayrı başlık altında, daha yakından bakalım.

Önceki

1. 2017’nin En Yeni Telefonu: HTC 11

(Beklenen Çıkış Tarihi: Nisan 2017)

HTC, yeni telefonlarını son yıllarda MWC’de (Mobil Dünya Kongresi) tanıttı ancak 2016’da bu kongreyi atladı ve HTC 10‘u tanıtmak için kendi etkinliğini gerçekleştirdi. Beklentimiz, daha hızlı bir işlemci, daha fazla RAM ve umarım daha iyi pil ömrü ile Şubat ayında düzenlenecek olan MWC 2017’de yeni HTC’nin tanıtılması ve Mart 2017’de satışa sunulması yönünde.

Söylentilere, HTC’nin HTC 11 ile gelir durumunu tersine çevirmek üzere hazılık içinde olduğunu gösteriyor. Eğer son iki HTC amiral gemisinin biraz sıkıcı olduğunu düşünüyorsanız, HTC 11 ile bunun aşılmasına hazırlanın. Doğruysa, HTC 11’de Snapdragon 835 işlemci, 8GB RAM, 256GB depolama alanı, Quick Charge 4.0 ve 5.5 inç Quad-HD ekran ve yüksek kapasiteli bir pil yer alacak. Bu çok üst düzey bir spesifikasyon, bu nedenle standart modelin daha az RAM ve depolama alanına sahip olabileceğini unutmayın.

Önceki

2 YORUM

Yorum Yapın, Değer Katın: