4K Destekli Android TV Cihazı AirTV Player Tanıtıldı!

0
151
airtv-1

Dijital yayın platformu olarak görev yapan Dish, Android işletim sistemli TV yayın cihazı AirTV Player‘ı CES 2017 etkinliğinde duyurdu. AirTV Player’in göze çarpan ilk özelliği 4K çözünürlüğü desteklemesi.

Cihazda sadece Android TV uygulamaları değil bunun yanında Sling TV ve Google Play‘de yer bazı uygulamalar hazır şekilde bulunuyor. Ayrıca Dish yaptığı tanıtımda, yeni cihazları ile Netflix ve Youtube‘de videolar ve filmler izleyebileceğinize ve Google Play’den de çeşitli uygulamalar yüklenebildiğine vurgu yaptı.

airtv

AirTV Player, Bluetooth bağlantı tipi ile ve sesli kontrol özelliği bulunan bir kumanda ile birlikte geliyor. Ayrıca yanında gelen uzaktan kumanda da Netflix, Youtube ve Sling video ve film platformları için ayrı tuşlar barındırıyor. Aynı zamanda kızılötesi özelliği de bulunan kumanda televizyon ya da ses sistemleri ile de uyumu olarak çalışabiliyor.

AirTV Player’in fiyatı ise anten bağlantı parçasına erişim için kullanılan OTA adaptör kiti ile birlikte 129,99 dolar. Ancak ben adaptör kitini istemiyorum ve sadece internet TV hizmetlerinden faydalanacağım diyorsanız 99,99 dolar ödemeniz gerekiyor. Sonradan karar değiştirip adaptör kitini almak isterseniz de kitin fiyatı 39,99 dolar olarak belirlenmiş.

Yorum Yapın, Değer Katın: