Amazon’da Türkçe Dil Desteği ve Ücretsiz Kargo Başlıyor!

0
68
amazon

Dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden olan Amazon, artık Almanya sitesi üzerinden Türkçe dil seçeneği sunmaya başladı.

amazon.com.tr olarak siteye giriş yapmak istediğinizde bağlantı direkt olarak sizi şirketin Almanya uzantısı olan amozon.de‘ye yönlendiriyor. Durum yine aynı şekilde devam ediyor ancak Amazon kullanıcılarına bir sürpriz yaparak, amazon.de üzerinden artık Türkçe dil desteği ile siteyi daha rahat kullanabileceksiniz.
Bu güzel haberin belki de en büyük etkisi Amazon şirketinin Türkiye ayağı için Ekim ayından itibaren iş hayatına başlayan Özge Özcan‘ın etkisi oldukça büyük. Amazon‘da Türkiye Pazarlama Yöneticisi olarak göreve gelen Özcan’ın şirkete başlaması henüz 1 ay olmasına rağmen böyle sürprizlere neden olması ilerleyen zamanlarda da buna benzer sürprizler ile karşılaşacağımızın habercisi.

ozge-ozcan-amazon

Ücretsiz Kargo Geliyor!

Bunun yanı sıra bir güzel haberde Amazon.de’nin müdürü Ralf Kleber‘den geldi. Amazon.de üzerinden yapacağınız 49 Euro (yaklaşık 180 TL) ve üzerindeki alışverişlerde artık Türk müşterilerden kargo ücreti alınmayacağını açıkladı. Bu kadar güzel haberden sonra kısa süre içerisinde amazon.com.tr’nin amazon.de’ye yönlendirmeden direkt olarak hizmet verebileceğini söyleyebiliriz.

Amazon.de’de alışveriş yapmak isteyen Türk kullanıcılarımız, siteye giriş yaptığınız da sağ üst kısımda bulunan dünya ikonunu tıklayıp Türkçe-TR bağlantısına tıklayarak siteyi Türkçe yapıp daha kolay alışverişleri mümkün kılabilirsiniz.

amazon-turkce-resim

Yorum Yapın, Değer Katın: