Android 7.0 Kasma Sorunu Çözümü

2
2118
android-7-0-kasma-sorunu-cozumu

Android 7.0 kasma sorunu ile ilgili olarak bazı yazılara rastlıyoruz (daha doğrusu yorumlara). Bu yüzden bir inceleme yaptık ve durumun, söz konusu işletim sisteminin son güncellemesinin olmayışından kaynaklandığını fark ettik. Bildiğiniz gibi Android 7.0 İşletim sistemi, yeni yeni ön plana çıkan bir sistem ve sadece belirli cihazlarda bulunuyor. Bu yüzden kullanılan pek çok detay var ve bu detaylar ön plana çıkınca da haliyle kasıntı işletim sistemi gibi görünüyor.

Güncellemeler Eksik Mi?

Son çıkan Android 7.1 İşletim sistemine bakarsanız, 7.0’da oluşan (Nougat) sorunların çözümü üzerine gidildiğini görebilirsiniz. Açıkçası bu işletim sisteminde ekranlar arası geçiş, pencere içi geçişler ve akla gelen pek çok kolaylık bulunuyor iken, bu kasıntıların olması pek şaşırtıcı değil (yeni çıkan sistemin ardından gelen düzeltmeyi hesaplarsak).

Lakin bazı cihazlarda şu an için Android 7.0 işletim sistemi bulunuyor iken bu kasma işlemi yaşanıyorsa, emin olun ki bunun tek sebebi, 7.1 işletim sistemi kurulu olmadığı içindir. Yani güncelleme daha size ulaşmamış anlamına geliyor bu. Bu durumu böyle yorumlamak istedik. Zira bazı cihazlarda sorun yok iken, bazı güncel 7.0’larda kasma sorunu olabiliyor (imiş).

Eğer sizin cihazınız şu an kasmıyor ama yakında kasmaya başlar ise (ve telefonunuzda 7.1 güncel sürüm kurulu değilse), hemen ilk işiniz 7.1 sürümünü kontrol etmeniz olsun. Eğer yok ise kapat aç tekniğini uygulayabilir, ya da size dair sunulan kurtarma opsiyonlarını deneyebilirsiniz. Şimdiden keyifli kullanımlar diliyoruz.

2 YORUM

Yorum Yapın, Değer Katın: