Android 7.0 Nougat Beta, Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge’de Gear VR Desteklemiyor

0
192
samsung-gear-vr

Samsung‘un kısa bir süre önce Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge için Android 7.0 Nougat kurmak isteyen ve geliştiriciler için Galaxy Beta programını başlattı. Program ilk olarak Amerika, İngiltere,Güney Kore ve Çin’de başladı. Ne yazık ki ülkemiz yine böyle bir programa dahil edilmedi. Programa katılmak isteyen kullanıcılar Galaxy Apps üzerinden Galaxy Beta programına katılmak için kayıt olmak zorundular. Ancak unutmamanız gerek bir şey var Android 7.0 Nougat Beta sürümü Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’ler için maalesef Gear VR desteği sunmuyor. Bu durum aktif olarak Gear VR kullanan ve beta sürümünü test etmek isteyen kullanıcıların canını sıkacak türden.

samsung-gear-vr-2

Sahip olduğunuz Galaxy S7 ya da Galaxy S7 Edge’ye Android Nougat Beta sürümünü yüklediğinizde, Oculus uygulamasını başlatmak için bir girişimde bulunduğunuz taktirde “Ağ Hatası Oluştu Daha Sonra Tekrar Deneyiniz” hatası ile karşılaşacaksınız. Bu hatanın sebebi ise oldukça basit Oculus uygulaması Android 7.0 için henüz güncellenmedi ve beta sürümü devam ederken de yeni bir güncelleme geleceğini düşünmüyorum. Oculus’a gelecek güncelleme muhtemelen Android 7.0’ın tüm kullanıcılara sunulmadan kısa bir süre önce olacaktır.

Android 7.0 Nougat’a geçiş ancak Gear VR özelliğini kullanmak isteyenler için tek çare Android sürümünüzü düşürmek olacaktır. Bunu da Galay Beta Programı’ndan kaydınızı sildiğiniz zaman akıllı telefonunuz için en uygun yükleme seçeneği gelecektir. Yüklemeyi yaptığınız taktirde Android sürümünüz düşmüş olacak ve Gear VR desteğine kavuşacaksınız.

Yorum Yapın, Değer Katın: