Android 7.0 Nougat İle Pil Sorunu Çözümü

12
3329
Android-7-pil-sorunu
Android-7-pil-sorunu

Android Nougat İle Pil Sorunu Nasıl Çözülür?

Android işletim sistemi, güncellemelerini yaparken her zaman daha iyisine, daha kalitelisine ve daha işlevsel olmasına önem veriyor çalışmalarının. Özelilkle teknoloji geliştikçe, gelişmeyen ya da daha az gelişen (ötekilerine nazaran) bir şey var ki, o da pil teknolojisi. Bu konu üzerinde ekstra çalışmalar ve çabalar üretilirken, nasıl daha uzun ömürlü pil kullanımı sağlayabileceğimize kafa yoran çok az kurum var. Bu durumu da dengelemek adına, markaların ve firmaların cihazları ile birlikte sundukları ekonomi modu olarak da tabir edebileceğimiz şarj kullanımları var. Aynı zamanda bu kapsam dahilinde ön plana çıkarılan ve çeşitli kullanımlar ile insanlara sunulan android pil ekonomisi dediğimiz detaylar var. Bunların hepsini ideal şekillerde kullanmak adına, Android Nougat üzerinde pil konusu çok düşünülmüş. Peki ama nasıl daha verimli bir pil kullanımına gidebiliriz Android üzerinde? Gelin konuşalım.

Telefonunuz güncelleme yaptıktan sonra, ön belleğini silin. 

Önbellek sıfırlaması, pek çok konuda güzellik ve rahatlık sağlıyor cihazlara. Özellikle pil ömrü ve buna bağlı olarak sunulan çeşitli seçenekler baz alınırsa, pil ömrü ciddi şekilde artacaktır. Çünkü ön bellek bir nevi cache görevi görüyor ve bu da ekstra elektrik harcamasına sebep oluyor.

Cihazınızı Fabrika Ayarlarına Sıfırlayın

Araçların fabrika çıkış verileri her zaman dengeli bir tüketime dayalı olarak sunulur. Bu konuda büyük bir gelişme ve büyük bir artı her zaman vardır. Ama olası sorunlarda fabrika ayarlarına döndürmek, pek çok şey için pratik bir çözüm sağlamaktadır. Telefonlar, cihazlar ya da başka her türlü teknolojik ürün. O yüzden Android 7.0 güncellemesinden sonra, cihazınızı fabrika ayarlarına çevirerek, optimum enerji tüketimini ayarlayabilirsiniz ve bu konuda ön plana çıkarılan seçenekleri kullanabilirsiniz.

Bluetooth Kullanımına Dikkat

Bluetooth kullanımı çok önemli. Şayet uzun süren bir işiniz yok ise Bluetooth’u kapatarak daha uzun süreli şarj kullanımı sağlayabilirsiniz.

Peki siz Android 7.0 (ya da 7.1) Nougat İşletim sisteminde farklı sorunlar ya da çözümler tespit ettiniz mi?

12 YORUM

 1. Asus zenfone 3 kullanıyorum ve güncelleme yaptıktan sonra telefonum daha uzun süreli şarj olmaya başladı. Güncelleme yapmadan önce 2 saatte şaj olan telefonum şimdi 4 saatte şarj oluyor. Keşke naugat güncellemesini yapmasaydım

 2. Note 5 sahibiyim çok memnundum ta ki güncelleme yapana kadar ..
  Hızlı şarj özelliğini açsam bile işe yaramıyor aksine saatlerce dokmuyor telefon . 1 saatte doluyordu önceden çok memnundum .
  Bunu ne zaman düzeltirler acaba .
  Bi de klavye kendi kelimelerimi kaydetmiyor .. kaydırarak yazıyodum genelde .. artık onu da yapmıyorum .

 3. Samsung A7 kullanıyorum dün güncelleme yaptım telefonda şebeke yok ne yaptıysam şebeke gelmiyor şarjım hızlı tükeniyo bu konu hakkında bilgisi olan var mı yardımcı olabilecek olan var mı?

 4. galaxy s6 edge+ sahibiyim. 31.05.2017 tarihli ufak patch guncellemesinden sonra gece 3 te tam dolu olarak sarjdan cikardigim telefonum ucak modunda beklemesine ragmen 3 saat sonra %57 ye dustu. bundan 2 saat sonra da %25 e duserek son 10 yilin rekor dususunu gerceklestirdi.

 5. Lg v10 kullanıcısıyım.Android sürüm güncellemesi yaptıktan sonra şarj konusunda ciddi sıkıntı yaşıyorum. Zor şarj oluyor ve hemen bitiyor. Pil kullanımında ekran ve telefon boşta büyük yüzdeye sahip. Geceden sabaha %50 dolu pil bitmiş, telefon kapanmış oluyor. Çoook pişmanım. Nasıl kurtulacağım bilmiyorum

Yorum Yapın, Değer Katın: