Android 7.0’ın En Beğenilen Özelliklerini Derledik!

0
135
android-noguat-ozelligi-nedir
android-noguat-ozelligi-nedir

Android Nougat’ın En Beğenilen Özelliklerini Derledik Arkadaşlar!

Android işletim sisteminde yeni çıkan bir sürüm olarak karşımıza gelen Nougat 7,0 için pek çok şey söylenildi. Hatta başta sorunlar oluştu ve sonrasından hemen 7,1 güncellemeleri yayımlanmaya başlandı. Bu sayede daha rahat ve daha sorunsuz bir android deneyimi sunmayı vadetti Google tüm kullanıcılarına. 250 tane ek özellik ile karşımıza çıkan 7.1 Android işletim sistemi, 2016 senesinin 3. çeyreğinde pek çok cihaza gelmiş olacak (şu an büyük cihazlar almaya başladı bile). Peki yapılan değerlendirmelere göre en çok hangi özellikler beğenilmiş dersiniz?

1- Açılır Pencere Özelliği

Oldukça çok seviliyor bu özellik. Whatsapp ya da sms gibi işlemleri kullanırken karşımıza çıkarılan çeşitli detayları ile ön plana çıkan bu özellik, aynı anda birkaç işleme birden izin veriyor. Yani bir uygulama içerisinde iken farklı uygulamalara da hizmet sunabiliyoruz, onlara ulaşabiliyoruz. Zaten kullandıkça fark edeceğiniz bir özellik olacak.

2- Google Daydream Özelliği

Bildiğiniz gibi sanal gerçekçilik konusunda oldukça önemli çözümler üreten Daydream, VR teknolojisini bizzat işletim sistemine getiriyor. Alışmış olduğunuz VR gözlükleriniz ile artık çalışmalarınız daha da hızlı olacak ve ön plana çıkarılacak.

3- Çoklu Pencere ve Hızlı Ayarlar

Çoklu pencere ile aynı anda pek çok işleme yön vermek olduğu gibi, ayrıca hızlı ayarlar konusunda da önemli bir ilerleme söz konusu oluyor. Hem size kolaylık sağlıyor, hem de ayarlarınızı aynı anda idare edebiliyorsunuz. Bu özellik de uygulamalar arasında sık geçiş yapanlar için çok kolay bir çalışma mantığı sağlayacak sizlere.

Yorum Yapın, Değer Katın: