Android 7.1.1 Nougat Yenilikleri Neler?

0
1020
android-7-1-1-nougat

Google geçtiğimiz günlerde en yeni akıllı telefonu Pixel için Android 7.1.1 Nougat güncellemesini yayınlamıştı. Güncelleme henüz yaygın bir şekilde sunulmuş değil ve sadece Kanada’da kullanılabilir durumda. Bu bağlamda Android 7.1.1 Nougat yeniliklerinin ne olduğunu sadece Pixel sahiplerinden öğrenme şansına sahibiz diyebiliriz.

Genel hatları ile Android 7.1.1 Nougat’in genel olarak küçük bir ara güncelleme olduğunu söyleyebiliriz. Aşağıda güncelleme dair tüm değişiklikler ve yenilikleri görebilirsiniz.

Android 7.1.1 Nougat Yenilikleri

  • Pixel ve Pixel XL için uyandırmak için çift dokunun özelliği artık kullanılabilir. Google zaten gelecekteki yazılım güncellemeri ile çift dokunma özelliğinin Pixel’lere geleceğini doğrulamıştı. Ayarlar > Hareket menüsü üzerinden uyandırmak için çift dokunun özelliğini yönetebilirsiniz.
  • Android 7.1.1 ile Google Pixel’in bildirimlerde pil performansını arttırdığını söyleyebiliriz. Artık Pixel’e herhangi bir bildirim düştüğünde yine otomatik olarak ekran yanacak ama ekranın gri tonlama modunda açılacağını belirtelim.
  • 263 MB’lık bir boyuta sahip olan güncellemenin yeni bir çekirdek (kernel) ve birçok Pixel kullanıcı tarafından şikayet edilen sorunların (başta Band 5 bağlantı sorunları olmak üzere) çözülmesi için önemli olduğunu söyleyebiliriz.

Elbetteki güncelleme daha pek çok irili ufaklı hata düzeltmeleri ve yeniliklerine sahip.

Yorum Yapın, Değer Katın: