Android 7.1.1’i Yayınlayan İlk Akıllı Telefon Üreticisi Sony Olabilir

0
279
Sony-Xperia-XZ-Android-7

Sony, henüz Android 7.0’ı hiçbir akıllı telefonu için yayınlamamış olsa da yaptığı bir açıklama ile, Google’ın hemen ardından Android 7.1.1 Nougat güncellemesini verecek ilk üretici olmayı hedeflediklerini açıkladı.

Sonu her zaman performanslı ve güçlü akıllı telefonlarıyla kullanıcılarının karşısına çıkıyor ama tüm bunlarla beraber akıllı telefonlarının beraberinde birçok problem de geliyor. Bunların en başında da amiral gemileri dahil diğer akıllı telefon modellerine geç verdiği güncelleme desteği.

Sony’nin son yaptığı açıklamaya bakılacak olursa, şirket bu konuda yeniden bir planlamaya gitmiş gibi duruyor. Bu şekilde Android 7.1.1’in son çıkan Sony akıllı telefonlarına öncelikli olarak geleceğini belirtelim.

Google, Nexus ve Pixel için Android 7.1.1 güncellemesini yayınlamış ve diğer üreticilerle bu güncellemenin kaynak kodlarını paylaşmıştı. Ancak Google henüz uygulama ve uyumluluk test paketlerini telefon üreticileri ile paylaşmış değil. Bu sebeple Sony veya diğer üreticilerin henüz Android 7.1.1’i kullanıcılarına sunmaları mümkün değil.

Google’ın bu paylaşımları yapmasıyla, Sony’nin Xperia X Performance ve Xperia XZ gibi modelleri başta olmak üzere diğer modellerine de güncellemeyi vermesi söz konusu olacak ve şirketin bunu öncelikli olarak sunmayı hedeflediği açık.

Yorum Yapın, Değer Katın: