Android 7.1.2 Google Pixel ve Nexus Cihazlar İçin Dağıtılmaya Başlandı!

1
507
android-icin-duvar-kagitlari

Google, bu yılının sonuna doğru Android O güncellemesini kullanıcılara dağıtmak için hazırlıklarına devam ediyor. Ancak bu sırada Android 7.1 kullanıcıları için de güncelleme yollamayı unutmuyor.

Google Ocak ayında Android 7.1.2 güncellemesinin ilk versiyonunu beta kullanıcıları için yollamıştı. Daha sonra ise geçtiğimiz günlerde yine Android 7.1.2’nin ikinci versiyonunu yine beta kullanıcıları için kullanıma açmıştı. Bugünden itibaren isen Google, Android 7.1.2 güncellemesini beta kullanıcıları dışında da dağıtmaya başladı.

android-7.1.2-guncelleme

Yaklaşık 340 MB boyutundaki Android 7.1.2 güncellemesi bazı ufak değişikliklikleri barındırıyor. Bunlar Pixel ve Pixel XL cihazlarda bulunan parmak izi tarayıcısı hareketinin Nexus 6P ve Nexus 5X için de gelmiş oldu. Yeni pil kullanım çizelgesi ve bazı küçük hata düzeltmeleri içeren güncelleme, şimdilik oldukça sınırlı sayıda model için yayınlandı diyebiliriz.

Güncelleme şuan için sadece Nexus ve Google Pixel cihazlar için yayınlanmış durumda. Eğer siz de bu cihazlardan birine sahip iseniz güncellemenizi kontrol edebilir, manuel olarak indirebilir ya da OTA yolu ile dağıtılan güncellemenin telefonunuza gelmesini bekleyebiliriz.

1 YORUM

Yorum Yapın, Değer Katın: