Android 7.1.2 Neleri İçeriyor?

0
602
android-logo

Android 7.1.2 dün Nexus ve Pixel cihazlarda ilk olarak kullanılacağı açıklanmıştı. Bugünden itibaren Nexus ve Pixel telefonlar için çevrimiçi olarak dağıtılmaya başlandı.

Önümüzdeki bir hafta içerisinde tüm Pixel ve Nexus cihazlara ulaşacak olan güncelleme, çeşitli hata düzeltmeleri, bazı ek özellikler ve genel performansta iyileştirmeler içeriyor.

Batarya kullanım süresi uzuyor 

İlk olarak gelişmiş parmak izi performansının geldiği güncellemede daha sonra Bluetooth bağlantı geliştirme ve pil kullanımında fark edilebilecek düzeyde iyileştirmeler içeriyor.

Özellikle Pixel cihazlarda görülen şarj bitmeden kapanma, ses açma da problem ve kamerada pembe ekran sorunu bu güncelleme ile çözülmüş oldu.
Nexus cihazlarda ise Pixel cihazlara göre daha gelişmiş bildirim çubuğu ve Pixel’e gelen diğer özellikler güncelleme içerisinde yer alıyor.

Diğer bir yandan üzücü haber ise Nexus cihazlarda meydana gelen erken kapanma sorunu görüldüğü kadarıyla bu güncelleme ile çözülmemiş. Bu yüzden özellikle Nexus 6P kullanıcıları bu sorun ile bir müddet daha karşı karşıya kalacak.

Siz de bu cihazlardan birisine sahipseniz, güncelleme a yolu ile dağıtıldığı için guncellemenizin gelmesi bir haftayı bulabilir. Diğer bir yandan beklemek istemeyenler güncellemeyi manuel olarak yükleyebilirler.

Yorum Yapın, Değer Katın: