Android 7.1 Alan Boşaltma Nasıl Yapılır?

0
99
Android-7.1-Hafiza-Bosaltma
Android-7.1-Hafiza-Bosaltma

Android 7.1 Alan Boşaltma Nasıl Yapılır?

Android cihazlarda yoğun olarak kullanılan hafızalar, malumunuz pek çok kişi için bir sorun haline gelebiliyor zaman zaman. Bu durumun bir sorun haline gelmesi ve sürekli yeni çözümler için hafıza artırma gibi seçeneklerin olamaması, kişileri de düzenli olarak hafıza boşaltma işlemine itiyor. Peki ama, Android 7.1 işletim sisteminde, depolama yöneticisi nasıl kullanılır? Hafıza nasıl boşaltılır? Gelin hep birlikte birkaç madde ile durumu sizlere anlatalım.

Bildiğiniz gibi Android işletim sisteminin son sürümü olan 7,1 için, alan kontrolü mümkün oluyor. Yani hafızaları yedekleme, taşıma ve benzeri gibi durumlara bizzat müdahale edebiliyorsunuz. Bu da bizim için büyük bir pozitif durum sağlıyor. Akıllı depolama özelliği bu konuda oldukça önemli ve ön plana çıkarılan bir özellik diyebiliriz. Akıllı depolama özelliğini manuel olarak kullanmak için;

Ayarlara girin ve oradan depolama ayarlarına ulaşın. Sonrasında depolama menüsünde yer alan yönetme bölümünden, istediğiniz yer açma ayarlarını seçebilirsiniz. Bu yönetici, sizin için potansiyel olarak boşaltılabilecek alanların listesini yapacak ve ardından neleri silebileceğiniz ya da neleri taşıyabileceğinizi size gösterecektir. Bu sayede rahatlıkla hafıza boşaltma işleminizi yapabilirsiniz. Bildiğiniz gibi Android 7,1 Nougat için, pek çok ekstra (ufak ama iddialı) özellik yayımlanıyor. Sizin bu özellikler arasında en çok beğendiğiniz özellik hangisi? Bu konuyu bizimle yorum aracılığı ile paylaşabilirsiniz değerli arkadaşlar.

Yorum Yapın, Değer Katın: