Android 7 Nougat Özellikleri Nedir?

0
107
android_7-0_nougat_5_yonemli_yozellii

Android 7 Nougat Özellikleri Nedir?

Merhaba arkadaşlar. Bilindiği gibi uzun süredir beklenen ve ortaya çıkarılan bir çalışma var ve işletim sistemi bazından baktığımız zaman da oldukça reel bir gelişme söz konusu Android 7 Nougat. Peki ama, merakla beklenen ve şimdiden pek çok cihazın sahip olduğu bu işletim sisteminin özellikleri nedir? Bir önceki işletim sisteminden farkı nedir? Gelin, hep birlikte bu detayları inceleyelim ve sizlere sunalım.

İşletim sistemine göre sunulan yeni özellikler, bir önceki sürüme göre (6,0) 250 tane daha ek özellik sunuyor. Peki bu özelliklerden en önemlileri nedir?

1- Açılır Pencerelerden Cevaplama Yapmak

Bu özellikler ile açılır pencereleri kullanarak cevaplama işlemleri yapabiliyorsunuz. Yani sosyal mesajlaşma uygulamalarını kullanırken mesaj gelir ise hemen cevaplayabiliyoruz bu sayede. Hemen yeni bir açılır pencere oluşuyor ve ihtiyaca göre yoğun kullanımlara dahil olan kişilere sunuluyor diyebiliriz.

2- Daydream VR Özelliği

Bu özellik, Samsung VR teknolojisi olarak duyulmuş olabilir. Tüm VR donanımlarına uyumlu bir şekilde daha estetik ve sorunsuz çalışma sağlayabilen Android 7 Nougat işletim sistemi, yeni güncellemesi ile oldukça iddialı ve gerçekçi çözümler sunuyor.

3- Çoklu Pencere 

Bu özellik ile aynı anda iki farklı uygulamayı kullanabileceksiniz. Tıpkı bilgisayarda aynı anda iki programın açık olması gibi düşünün bu durumu. Oldukça mantıklı değil mi?

4- Yenilenen ve Güncellenen Doze Modu

Bu özellik ile telefonunuz şarj konusunda daha az tüketim yapacak diyebiliriz. Bir nevi bilgisayarınızın uyku moduna benzetebilirsiniz bu özelliği.

Şimdilik en çok dikkat çeken özellikler arasında yer alan bu özellikleri söyleyebiliriz. Güncel olarak detayları sizlerle uzun uzun paylaşacağız değerli okurlarımız. Şimdiden keyifli kullanımlar diliyoruz.

Yorum Yapın, Değer Katın: