Android 7 Nougat Wifi Sorunları Nedir?

0
922
android-7-wifi-sorunu
android-7-wifi-sorunu

Android 7 Nougat Wifi Sorunları Nedir?

Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz gibi Android yeni güncellemesini pek çok cihaza göndermeye başladı ve sürekli farklı sorunlar ön plana çıkıyor olabiliyor. Yani özellikle bazı markaların bazı modellerinde, güncelleme çeşitli sorunlar ile ön plana çıkıyor. Peki ama nasıl düzenlenir? Neler yapılabilir? Gelin hepsini tek tek inceleyelim ve nasıl bir wifi sorununun olduğuna göz atalım.

Android 7 Mi? 7.1 Mi?

Google insanlara yayımladığı yeni sürümü ile çeşitli güncellemeler sundu. Yani hem farklılıklar, hem de güvenlik açıkları gibi aklınıza gelebilecek pek çok yenilikler çözülmeye başlandı. Androiid 7 ile 7.1 arasındaki bazı artıları (yani sorunların çözülmüş hallerini) konuşabiliriz örneğin. Eğer sizin de telefonunuzda Android 7 işletim sistemi kurulu ise ve wifi bağlantı sorunları yaşıyorsanız ve hala 7.1 gelmedi ise (güncelleme paketi) aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz.

Önce Yeniden Başlatın

Yapmanız gereken ilk şey telefonunuzu yeniden başlatmak olacak. Hem modeminizi yeniden başlatın, hem de telefonunuzu yeniden başlatın. Son yıllarda internet sorunlarını bizzat görmüş biri olarak söyleyebilirim ki, yeniden başlatmak (hem modem hem telefon) bazı sorunları ciddi anlamda çözebiliyor.

Bilinen Ağları Unutun

Yani telefonunuzda kayıtlı olan modemlerin hepsini silin, unutun. Sonra tekrar yeni bir ağa (mevcut olarak yeniden başlattığınız modeme) bağlanın. Bu sayede daha kolay bir sorun çözme tekniği denemiş olabilirsiniz.

 

 

DNS Adresinizi Güncelleyebilirsiniz

Farklı bir DNS adresi ile güncellemelerinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Google DNS ya da OPEN DNS adreslerini girerek, bağlantı sorunlarınıza çözüm üretebilirsiniz. Bu konuda gerekli olan bütün seçenekleri sizlere sunmaya devam ediyoruz.

 

Nuga DNS

 

Bunlar da çözmedi ise, beğenmeyeceğiniz bir yöntem olan fabrika ayarlarına sıfırlama yöntemini kullanabilirsiniz. Bu seçeneklerden birisi, mutlaka sorununuzu çözecektir değerli arkadaşlar. Şimdiden Android 7 işletim sistemini güvenli günlerde kullanmanız dileğiyle.

Yorum Yapın, Değer Katın: