Android 8.0 O’nun İlk Geliştirici Sürümü Yayınlandı!

0
1142
Android Oreo (8.0)

Henüz pek çok kullanıcı Android 7.0 güncellemesinin cihazlarına gelmesini beklerken, Google’ın Android’i geliştirmeyi sürdürüyor. Dünyanın en çok kullanılan Android ekosisteminin sahibi olan Google, yakın zamanda tanıtacağı en yeni Android sürümü olacak olan Android O’nun ilk geliştirici sürümünü yayınladı.

Her ne kadar biz resmi olarak duyurulması için Android 8.0’a Android O olarak yaklaşıyoruz ancak bu “O” nun açılımının tam olarak Oreo olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Google, yayınladığı ilk geliştirici sürümünde görülebilir herhangi bir kullanıcı arayüzü değişiklikleri sunmuyor ancak şirket için bu geliştirici sürümü yeni Android sürümünün optimize edilmesi adına önem taşıyor.

Eğer siz de hali hazırda bir Android geliştiricisiyseniz ve Nexus 5X, Nexus 6, Nexus Player, Pixel C, Pixel ve Pixel XL cihazlarından herhangi birisine sahipseniz, Android 8.0’ın ilk geliştirici sürümünü cihazınıza bu bağlantı üzerinden indirebilir ve yükleyebilirsiniz. Ancak belirttiğimiz gibi bu sürüme geçseniz bile herhangi bir yenilikle karşılaşmayacaksınız. Hepsinden öte yayınlanan bu Android sürümünün gündelik kullanım için uygun olmadığını ve sürümün pek çok hatayı bünyesinde barındırdığını belirtelim.

Yorum Yapın, Değer Katın: