Android AraYüzü Çalışmıyor (System UI Sorunu)

0
288
system-ui-sorunu-cozumu
system-ui-sorunu-cozumu

System UI Sorunu, Android AraYüzü Çalışmıyor!

Google Android işletim sistemi, düzenli kullanıldığı zaman aslında oldukça pratik. Alıştıktan sonra kesinlikle çok kolay ve rahat bir şekilde ön plana çıkarılacak olan bu uygulama ile sizler de ihtiyaçlarınıza net çözümler üretebilirsiniz. Peki ama ekran ara yüzü neden donuyor? Neden Android arayüz sorunu alıyoruz? Hemen anlatalım.

Ram Sorunu ve İşletim Sistemi Problemleri

Ram sorunu ve işletim sistemi problemleri olabilir. Bildiğiniz gibi ekran sorunu uyarısı aldığımız zaman, cihazımızın ekranında bir sorun olmuyor. Yani ekranı net olarak görüyoruz. Uyarıyı da aldığımız için, ekranın sağlıklıklı olduğunu anlamış oluyoruz. O vakit problem daha çok yazılım üzerine oluyor. Yazılımsal çözüm üretmek adına güncellemeler gerekebiliyor. Ama öncelikle uygulamamız gereken yöntemler var. Peki nedir bu yöntemler? Hemen inceliyoruz.

Ayarlar Menüsüne Ulaşın

  1. Ayarlar menüsüne ulaşın,
  2. Ardından uygulamalar kısmına gelin,
  3. Bütün uygulamaları açın,
  4. System UI uygulamasını seçin,
  5. Hafızayı temizle tuşuna basın ve ardından telefonu yeniden başlatın.

Sonra bu sorunu tekrar görmeyeceğinizi söyleyebiliriz. Şayet aynı sorunu birkaç kez görüyorsanız, yapmanız gereken şey (maalesef ki istemesek de) telefonu fabrika ayarlarına çevirmemiz olacak. Sizin ile ilgili olarak yapılacak olan bu çalışmaları daha sağlıklı yürütmeniz açısından, telefonunuzun yedeğini almanızı öneriyoruz. Zira her türlü işlemde en net çözümler yine fabrika ayarları ile olacağı için, düzenli olarak telefonun yedeğini almanız büyük önem arz ediyor. System UI işlemi de bu konuda oldukça önemli. Ama ilk verdiğimiz yöntemlerin işine yarayacağını net olarak söyleyebiliriz değerli arkadaşlar.

Yorum Yapın, Değer Katın: