Android Arka Kapak Tehlikesi (Aman DİKKAT!)

0
124

Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz gibi son dönemlerde sorunların ve tehditlerin ardı arkası kesilmiyor. Özellikle Çin üretimi Android akıllı telefonlarda keşfedilen bir arka kapının 55 akıllı telefon modelini ve 3 milyon cihazı tehdit ettiği ortaya kondu. Geçtiğimiz günlerde bu konu hakkında bir haber yapmıştım hatırlarsanız. Bu yazımda da detayları ulaştı elime, onu inceleyeceğim sizinle.

BLU Markası Başı Çekiyor!

         Özellikle BLU’nun başı çektiği bütçe dostu Android tabanlı akıllı telefonların birçoğunda keşfedilen bir uygulamanın, kullanıcıların arama kayıtlarını ve SMS’lerini Çin merkezli sunuculara gönderdiğinin ortaya çıkmasının ardından, şimdi de 3 milyon Android akıllı telefonu tehdit eden tehlikeli bir arka kapı ortaya çıktı. BLU Studio G akıllı telefon ile gerçekleştirildiği belirtilen geniş çaplı testlerde, cihazla yetkisiz erişimi kullanan bir takip dosyasının kurulumu gerçekleştirilmiş. Firmware’ın üst yetki ile uygulamalar yüklemeye izin verdiği ve ele geçirilen bir cihazın birçok zarar vermek üzere kullanılabileceği belirtiliyor.

 Hastaneler, Bankalar ve Hükümet Kuruluşları Da Dahil!

         Ayrıca arkadaşlar ek olarak şunları da söylemekte fayda var ki, uzak sunuculara isteklerin en çok banka, hastane, hükümet kuruluşlarında kullanılan akıllı telefonlar üzerinden yapıldığı da yine önemli bir bilgi. Çin’den gelen akıllı telefonlarda keşfedilen açıkların küresel pazarda büyük yankı bulacağı açık. Merakla Çin markalarının tutumunu bekliyoruz bu konuda.

Yorum Yapın, Değer Katın: