Android O Beta Programına Nasıl Kayıt Olabilirim?

0
1580
android-oreo-beta-program

Google, hepimizin bildiği üzere yeni işletim sistemi Android Oreo çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu süreç içerisinde de bazı kullanıcılara Android O’yu denemeleri ve sorunlar hakkında geri dönüş yapmaları için Android Beta Programı‘na dahil ediyor.

Android Oreo’nun piyasaya sürülmesine birkaç ay var. Bu süreyi beklemek istemiyor ve Android Oreo’yu ilk deneyimleyenlerden birisi olmak istiyorsanız, öncelikle Google Pixel veya Nexus bir cihaza sahip olmanız gerekiyor. Daha sonra ise nasıl kayıt olabileceğiniz aşağıdaki adımlarda yer alıyor.

Aşağıda yer alan adımlara geçmeden önce, Android Beta Programı’na uyumlu Nexus ve Pixel cihazınızın Android 7.1.2 işletim sisteminde olması gerektiğini hatırlatmamız gerekiyor. Bununla birlikte telefonunuzu Android O’ya yükseltmek aslında bir veri kaybına neden olmuyor ancak sizin yine de telefonunuzu yedeklemenizde fayda var diye düşünüyorum.

Android O Beta Programı Uyumlu Cihazlar

1– Google Pixel XL

2– Google Pixel

3– Google Pixel C

4– Nexus 6P

5– Nexus 5X

6– Nexus Player

Adım 1: İlk önce Android Beta Programı’na kayıt olmak için buradan kayıt adresini ziyaret edip, telefonunuz ile senkronize olarak kullandığınız mail adresiniz ile kayıt olmanız gerekmektedir.

Adım 2: Beta programına uyumlu bir cihazınız var ise giriş yaptıktan sonra, uyumlu olan cihazınız sağ tarafta yer alacak ve cihazının yanında “Cihazı Kaydet” sekmesi yer alacak. Bu sekmeye tıklamanız gerekmektedir.

Adım 3: Tıkladıktan sonra açılan pencerede karşınıza bazı şartlar çıkacaktır. Bu şartları da kabul ettikten sonra “Beta Programa Dahil Ol” ya da “Join Beta” sekmesi çıkacaktır. Bu sekmeye de tıkladıktan sonra telefonunuza çok kısa bir süre içerisinde Android O güncellemesi OTA yolu ile ulaşacaktır.

Android Cihazlara Custom Rom Nasıl Kurulur?

Android Oreo işletim sistemine geçtikten sonra, bazı uygulamalarınız uyumlu olmayacağından dolayı çalışırken hata verebilir ya da hiç açılmayabilir.

Diğer bir yandan eğer Android Beta Programı’ndan çıkmak istiyorsanız  daha önce kayıt yaparken girdiğiniz siteye gidip, “Cihazımın Kaydını Sil” sekmesine tıklayarak kaydınızı silebilir ve eski işletim sisteminize dönebilirsiniz. Ancak hatırlatmakta fayda var eğer programdan çıkarsanız ve eski işletim sistemine dönerseniz, cihazınızda bulunan tüm veriler silinecektir.

Yorum Yapın, Değer Katın: