Android Cihazlar Kişiselleşir Mi? Bu Ne İşe Yarar?

0
123
android-cihazlar-kisisellesir-mi-bu-ne-ise-yarar

Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz gibi Android mobil cihazları, kişiselleştirmeye diğer işletim sistemlerine göre biraz daha uyumlu. En azından sınırlar ve destekler üzerinden bakarsak bu tarz bir sonuç görüyoruz. Peki ama Android cihazınızı nasıl kişiselleştirebilirsiniz? Android işletim sistemine sahip mobil cihazları kişiselleştirmek, size pek çok konuda artı sağlayacaktır. İsterseniz gelin bu konu üzerinde birkaç madde ile değinelim.

 

Anlık Güncellemeleriniz Hayat Kurtarıcı Olabilir!

Teknolojinin çok fonksiyonlu olması, özellikle akıllı telefonlarda bu fonksiyonların ortaya çıkması ve bunun pek çok alanda bize kolaylık sağlaması, telafisi olmayan hatalara da davetiye çıkarabilir. Mesela rehber konusu çok önemli iken, olası bir yanlış program yüklemesinden dolayı cihazınız bozulabilir ve bu yüzden pek çok verinizi kayıp edebilirsiniz. Bu tarz durumlar adına, Android güncellemeleri sizin için adeta hayat kurtarıcı olacaktır. Bunu yapmak adına, rehber senkronizasyonu her zaman açık olmalıdır. Söz konusu Google hesabınız (gmail) üzerine yapılacak olan yedeklemeler ile olası durumlarda yedeklerinizi geri getirebilirsiniz. Bu kişiselleştirmenin ilk adımıdır diyebiliriz.

 

Bir Gözünüz Telefonda Olmalı!

Bir gözünüzün telefonda olması için, Google ayarları üzerinden konum ayarını ve kilitleme ayarını aktif edebilirsiniz. Bu sayede olası bir kayıp durumunda telefonunuzu kapatabilirsiniz ya da konum bilgisine ulaşabilirsiniz. Kişiselleştirme üzerine Android cihazlar (ki genelde markadan markaya değişim söz konusudur) pek çok farklılık sağlıyor bizlere. Yani her markanın kendine has bir düzeni var. Bu yüzden bunları revize etmek gerekiyor. Bu konuda bilinçli olmakta fayda var.

 

Kişisel Android cihazınız için, Android 7.0 işletim sisteminde de özel ayarlar mevcut. Bu konuda detaylı anlatımlarımız yakın zaman içinde size ulaşacak.

Yorum Yapın, Değer Katın: