Android Go Tanıtımı Resmi Olarak Gerçekleşti!

0
448
android-go

Google I/O 2017 etkinliğinde yazılım anlamında birçok yenilik Google yetkilileri tarafından tanıtıldı. Tanıtılan bu yenilikler arasında en çok dikkat çekenlerden biri ise Android Go oldu.

Google, yaptığı etkinlik ile her kesimden kullanıcıya hitap ettiğini bir kez daha göstermiş oldu. Özellikle giriş seviye telefonlarda kullanılacak olan Android Go’yu resmi olarak tanıtmış oldu.

Google’ın yeni özelliği Android Go ile birlikte, giriş seviyesinde yer alan telefonlarda daha stabil kullanım imkanı sağlanacak. Ayrıca Android Go ile bu telefonlar Android O işletim sistemine de daha uyumlu bir hale gelecekler.

Anlık veri kullanım takibi Android Go ile çok kolay!

RAM kapasitesi 1 GB ve daha da alt olan modeller için Android Go ile veri kullanımı ve kullanılan RAM miktarı kısıtlandırılacak ve Android O ile daha uyumlu bir halde çalışabilecekler.

Özellikle giriş seviyesi telefonlarda yaşanan problemlerin önünde geçmek isteyen Google, Android Go ile birlikte bildirim çubuğu menüsü, veri kullanımı gibi özellikleri çok daha kolay kontrol edebileceksiniz.

android-go-veri-takibi

YouTube Go ile doya doya videolarınızı izleyin!

Tamamen her türden tasarruf için tasarlanan Android Go ile birlikte gelecek bir diğer uygulama da YouTube Go. Bu uygulama ile birlikte Android cihazlarda standart olarak yüklü bir şekilde gelen YouTube uygulamasına göre çok daha az veri tüketimine kavuşacaksınız.

YouTube Go ile kullanıcılar isterlerse diledikleri videoyu ön izleme modunda açabilecekler. Bu sayede beğenmedikleri videonun tamamını izlemek zorunda kalmayacaklar. Diğer bir yandan YouTube Go ile birlikte bulunduğunuz yerdeki Wi-Fi‘den indirdiğiniz videoları daha sonra çevrimdışı olarak izleyebileceksiniz.

youtube-go

Peki Android Go ne zaman satışa çıkacak?

Android Go yüklü cihazlar ilk olarak 2018 yılında çıkmaya başlayacaklar. Tamamen veri tasarrufu üzerine dizayn edilecek bu cihazlar birçok kullanıcıyı memnun edecek gibi görünüyor. Bizler de bu cihazların çıkmasını sabırsızlıkla bekliyor olacağız.

Yorum Yapın, Değer Katın: