Android Google Play İngilizce Oldu! (Çözümü Burada!)

0
232
Google-play-ingilizce-sorunu
Google-play-ingilizce-sorunu

Android Play İngilizce Sorunu!

Merhaba arkadaşlar. Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde Google Play tamamen İngilizce oldu. Dil konusunda hassas kişiler için bir sorun teşkil ediyor bu durum. Peki ama bu durum nasıl çözülecek? Gelin bu konuyu konuşalım ve çözümü inceleyelim.

Google Play Nasıl Türkçe Olur?

Akıllı telefon kullanıcılarının (Android) sıklıkla girdiği Google Play, çoğu zaman kendi içinde farklı tasarımlar ile güncelleniyor. Lakin geçtiğimiz günlerde bir anda İngilizce oldu (tabi her telefonda değil, bazı cihazlarda). Peki ama nasıl tekrar Türkçe haline getirebiliriz? Gelin inceleyelim.

Güncellemeleri Kaldırın!

Bu tarz sorunlar, genellikle güncellemeler ile geliyor. Yani yeni bir güncelleme gönderiliyor ve o kurulunca dil ayarları değişiyor. Bunu yaparken, daha sonra sorunlar çözülüyor tabi ama yine de uzun süre beklemek istemeyenler için (en azından yeni güncellemeye kadar), kısa bir çözüm önerisi sunuyoruz. Ayarlar bölümüne girin, ardından uygulamalar bölümüne ulaşın. Oradan da Google Play uygulamasını bulup, uygulamanın ayarlarını açın. Buradan güncellemeleri kaldır seçeneğine tıklayarak, mevcut güncellemeyi kaldırabilirsiniz ve Google Play ara yüzünü Türkçe olarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Yeni güncelleme yayımlanınca zaten dil sorunu da çözülmüş olacağı için tekrar kurarsınız yeni güncellemeyi. Bu konuda yapacaklarınız oldukça basit.

Sırası ile anlatalım isterseniz;

  1. Ayarlara girin,
  2. Uygulamalar menüsüne gidin (farklı yazabilir ama uygulamaların yer aldığı menüye gideceksiniz),
  3. Sonra Google Play (mağaza uygulaması) uygulamasını bulun,
  4. İçerisinden güncellemeleri kaldır seçeneğine tıklayın (bu seçenek ya köşedeki 3 noktada yer alıyor olabilir, ya da bizzat aşağıda yer alıyor olabilir).
  5. Ardından zaten sorun çözülmüş olacak.
  6. Sonra yeni gelen güncellemeyi kurarsınız (ilerleyen zamanlarda).
  7. Şayet yeni güncelleme ile de İngilizce dil olursa, bu sefer yine aynı şekilde güncellemeyi kaldırırsınız ve Türkçe olarak kullanırsınız.

Şimdiden kolay gelsin dileklerimizi iletelim arkadaşlar.

Yorum Yapın, Değer Katın: