Android için YouTube Uygulamasında Büyük Değişiklikler Yolda

0
120
Android için YouTube

YouTube‘un Android uygulaması mevcut hali ile oldukça iyi konumda ancak Google’ın uygulamayı daha da ileri seviyeye taşımayı hedeflediği yönünde bilgiler geliyor. Her iki haftada bir (veya en azından böyle görünüyor), şirketin yeni bir şeyler denediğini ve bir dizi testler gerçekleştirdiğini görüyoruz. Google şu anda, Android için YouTube uygulamasında birkaç test yapıyor ve gelecekte uygulamasına videoyu sardırırken önizleme yapabilme ve alt menü ekleme üzerinde duruyor.

Öncelikle uygulamaya eklenecek olan önizleme özelliğine bakalım. Bu, uzun zamandır YouTube web arayüzünde gördüğümüz bir özellik ve aslında oldukça basit bir çalışma mantığına sahip. Bir kullanıcı sardırma çubuğunda parmağı ile gezinirken, herhangi bir dakika veya saniye aralığına gitmeden önce gideceği zaman aralığındaki karenin önizlemesi sunuluyor. Bu kesinlikle kullanışlı ve uygulamada olması gereken bir özelliktir. Şu anda özellik uygulamanın genel kullanıcı kitlesi için kullanılabilir değil ancak kimi kullanıcının YouTube uygulamasında kullanılabiliyor.

Bu özelliğin şu anda iOS için YouTube uygulamasında mevcut olduğunu ve Google’ın şimdiye kadar Android uygulamasına özelliği taşımamış olmamasının ilginç durduğunun altını çizelim. Ancak öyle gözüküyor ki çok yakın gelecekte bu özellik Android’e gelecek.

Android YouTube Sardırma Önizlemesi

Önizleme özelliğiyle birlikte, alt menü arayüzü Android YouTube uygulaması üzerinde yeniden test ediliyor gibi duruyor. Tıpkı iOS için YouTube uygulamasında olduğu gibi Android uygulaması için de çok yakın zamanda alt menü kullanılabilir olacak. Bu menü kullanıma girdiği an sekmeli arayüz kaldırılacak.

Android için YouTube Alt Menü Android YouTube Uygulaması

Yorum Yapın, Değer Katın: