Android O, Kaydedilmiş Kablosuz Ağ Bulduğunda Otomatik Wi-Fi Açacak!

0
289
android-o-wifi

Google, geçtiğimiz günlerde Android 7.1.2 güncellemesini ilk olarak Nexus ve Pixel cihazlar için göndermeye başladı. Bir yandan Android Nougat güncellemeleri devam ederken diğer bir yandan da Android Oreo özellikleri ve yenilikleri de ortaya çıkmaya başladı.

Bugün ortaya çıkan bir ayrıntıya göre Android O, daha önce kaydettiğiniz bir Wi-Fi bağlantısı sizin kapsama alanınıza girdiğinizde otomatik olarak Wi-Fi özelliğini etkinleştirecek bir özellik barındırıyor.

Bu seçenek “Wi-Fi aç” simgesinin hemen altına yerleştirilecek ve bu sayede daha önce kayıt ettiğiniz bir Wi-Fi bağlantısı görüldüğünde telefonunuz otomatik olarak internete bağlanacak. Bu sayede hem mobil veri tüketimini düşürebilecek hem de batarya kullanım sürelerinde sürekli Wi-Fi açık olduğu zamanlara göre ciddi anlamda tasarruf sağlanabilecek.

Bu özellik bir sonraki Android O geliştirici güncellemesi ile daha da detaylı olarak çıkacaktır. Bizler de ortaya çıkan yenilikler ve özellikler hakkında detaylar çıkmaya devam ettikçe sizlere bu detayları en kısa sürede ulaştırmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Yorum Yapın, Değer Katın: