Android Lightroom Kullanıcılarına Artık RAW Desteği Var!

0
82
lightroom-kapak

iOS kullanıcıları tarafından bir süredir sahip olunan RAW desteği, artık Adobe Lightroom‘un Android sürümünü kullanan akıllı telefon sahipleri içinde geldi. Kısaca artık Lightroom’un mobil sürümü ile birlikte profesyonel fotoğraf makinelerinin formatı olan RAW dosyaları üzerinde telefondan çalışabilecekler.

lightroom1

Profesyonel makineleri mobil cihazlara bağlamak mümkün

Profesyonel fotoğraf  makinelerinin RAW  formatını okuyabilen bu mobil uygulama sayesinde fotoğraf makinelerinizi doğrudan telefonunuza ya da tabletinize bağlayarak doğrudan dosya aktarımı mümkün olacak.
Bu uygulama ile birlikte bu işi profesyonel anlamda yapanlar hatta hobi olarak kullananlar da diledikleri her yerden telefonlarını ya da tabletlerini kullanarak çekmiş olduklarını fotoğrafları zaman kaybetmeden düzenleyebilecekler.

lightroom2

Bu program sayesinde laptop ya da masaüstü bilgisayar kullanma zorunluluğu kalkıyor ve işler daha kolay bir hal alıyor.

Bununla da kalmayan Adobe, Lightroom‘un mobil versiyonu için masaüstü bilgisayarlarda kullanılan bazı özellikleri mobil versiyon için de getirdi. Bu özellikler sayesinde sadece telefonunuzu kullanarak, beyaz dengelemesi yapmak, detaylı renk bilgilerine ulaşmak ve değişiklikler yapmak çok daha basit bir hal alacak. Çok kısa zamanda mobil uygulama daha da geliştirilecek ve PC üzerinden yaptığınız tüm işlemleri telefonunuzu kullanarak yapabileceksiniz.

Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

Yorum Yapın, Değer Katın: