Android Telefona CyanogenMod 14 Nasıl Kurulur?

0
346
Android-telefona-CyanogenMod-14-nasil-kurulur?
Android-telefona-CyanogenMod-14-nasil-kurulur?

Android Telefona CyanogenMod 14 Nasıl Kurulur?

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere bir uygulama kurulumundan bahsedeceğiz. Bildiğiniz gibi CyanogenMod 14 programı, uygulama konularında işletim sistemi deneyimleme imkanı sağlan bur program. Yani telefonunuza daha Android 7,1 işletim sistemi gelmediyse, siz de CyanogenMod 14 programını kullanarak, Android 7,1 Nougat işletim sistemini deneyimleyebilirsiniz. Peki ama nasıl yapacaksınız? Kurulum için bazı teknikler var. Sırası ile anlatalım isterseniz.

Burada bir uyarı verelim. Henüz bir hata verilmemiş ama,  ROM daha UNOFFICIAL sürüm olduğu için bazı hatalarla karşılaşabilirsiniz, bu yüzden yedekleme işlemlerini halledersek rahat edersiniz arkadaşlar. 

CyanogenMod 14 Nasıl yüklenir?

  1. Rom ve GApps dosyalarını telefon hafızanıza ya da SD kartınıza kopyalayın.
  2. Telefonunuzu TWRP Recovery modunda başlatın.
  3. Eğer isterseniz TWRP Backup sekmesinden telefonunuzun halihazırdaki sürümünün yedeğini alabilirsiniz. Bu işlem yapacağınız hatalı bir işlemde telefonunuzun eski sürümünü kurtarmanıza olanak sağlar.
  4. TWRP Wipe sekmesinden Advanced Wipe‘a girip System, Data, Cach ve DalvikCache dizinlerini işaretleyip wipe işlemini başlatın.
  5. TWRP Install sekmesinden sırasıyla CM 14.0 ROM’u ve GApps ziplerini yükleyin.
  6. TWRP Reboot sekmesinden Reboot System’e tıklayın.

Bu sayede kurulumlarınızı yapmış olacaksınız ve telefonunuz artık, Android 7.0 Nougat işletim sistemi yüklü bir şekilde açılmış olacak. Şimdiden keyifli kullanımlar diliyoruz.

Yorum Yapın, Değer Katın: