Android’te En Fazla Şarj Tüketen İki Popüler Uygulamaya Dikkat!

0
196
android-icin-facebook

Günümüzün popüler uygulaması arasında yer alan Facebook, belkide akıllı telefonumuzda veya tabletimizde en çok kullandığımız uygulama konumunda. Ancak yapılan bir teste göre Android’de en çok şarj tüketen uygulamanın Facebook ve Facebook Messenger uygulamasının olduğu belirlenmiş durumda.

Tech World Zone tarafından yapılan testte, Facebook ve Facebook Messenger’ın Android’te yüksek oranda şarj tükettiği, öyle ki uygulamaların Android cihazdan kaldırıldığında pil performansının en az %20 oranında arttığı ortaya konulmuş.

Üstelik uygulamaların Android cihaz modellerine göre şarja olan etkisi ise değişiyor. Mesela yapılan testte LG G4’de uygulamaların şarja etkisi %15 seviyelerinde olarak görülmüş. Facebook her iki uygulaması içinde hemen hemen her ay birden fazla ara güncelleme gönderiyor. Ancak bu güncellemelerin etkisi pek görülmüyor gibi duruyor.

Sonuç olarak bu iki uygulamadan da vazgeçmek hemen hemen mümkün değil ancak özellikle Android için Facebook uygulamasına alternatif bulmak kolay. Alternatif ise internet tarayıcısı üzerinden kullanmak. Bu şekilde Android cihazınızın pil performansını kesinlikle arttırabilirsiniz. En azından test sonucuna göre ortaya çıkan detay bu.

Yorum Yapın, Değer Katın: