Asus, Arttırılmış Gerçeklik ve Sanal Gerçekliği Tek Bir Telefonda Birleştirdi!

0
159
asus

Asus, CES 2017’de adından çokça söz ettireceğe benzeyen oldukça ilginç bir cihaz ile geliyor. Qualcomm, dev teknoloji devi Asus’un yeni cihazını CES 2017 öncesi ilginç bir şekilde yanlışlıkla sızdırdı.

Telefonların tanıtım öncesi artık alışılmış bir durum olsa da yine de bizler için oldukça heyecan verici olabiliyor. Bir de sızdırılan telefon özel olursa değmeyin keyfimize 🙂 Sızdırılan telefon, Tango sistemini ikinci kez kullanan ZenFone AR.

asus-zenfone-ar

Asus ZenFone AR‘ye yerleştirilen bir takım sensörler ile mobil cihazın bulunduğu ortamı üç boyutlu modelleme yapmasının yanında üç boyutlu tarama ve analiz imkanı sağlayan bu sistemin adı Tango. Bu sistemin mobil cihazlarda arttırılmış gerçeklik ve sanal gerçekliği çok daha farklı boyutlara taşıdığı kesin. Zaten telefonun adına da baktığınızda bunun üzerine kurulmuş bir telefon olduğunu anlayabiliyoruz. ZenFone AR/ Augmented Reality

Asus ZenFone AR yonga seti olarak Snapdragon 821 çipset kullanıyor ve Google tarafından tasaralanan Daydream sistemi de telefonda mevcut. Bu sayede ZenFone AR, hem Google’ın arttırılmış gerçeklik platformunu hem de sanal gerçek platformunu tek çatı altında toplaması ile bir ilke imza atıyor.

Street View, YouTube, Netflix, HBO ve Hulu gibi Daydream gibi uygulamaları destekleyen telefon ayrıca oyun olarak baktığımızda da Fantastic Beasts and Where to Find Them, Need for Speed, Gunjack 2 ve Lego BrickHeadz gibi sanal gerçeklik üzerine kurulan oyunları desteklemekte.

Arttırılmış gerçeklik platformu Tango ve Google Daydream’in tek bir çatı altında toplanması işin açığı bizleri oldukça heyecanlandırdı. Bakalım telefonun resmi olarak tanıtılmasının ardından da bu heyecanımız devam edecek mi?

Yorum Yapın, Değer Katın: