Asus ZenFone AR Özellikleri Resmiyete Kavuştu!

0
194
asus-zenfone-ar

Asus, nihayet CES 2017‘nin en kötü sırrını doğruladı. Şirket Google’ın geliştirmiş gerçeklik platformu olan Tango’yu kullanan ikinci telefon olan ve 3D kamerayı destekleyen akıllı telefonu Asus ZenFone AR modelini resmi olarak duyurdu. Telefon aynı zamanda Google’ın akıllı telefonlar için olan Daydream VR platformunu da destekliyor. Bu sayede telefon Daydream View kulaklık ile entegre olarak çalışabilecek.

Asus ZenFone AR‘ye yerleştirilen bir takım sensörler ile mobil cihazın bulunduğu ortamı üç boyutlu modelleme yapmasının yanında üç boyutlu tarama ve analiz imkanı sağlayan bu sistemin adı Tango. Bu sistemin mobil cihazlarda arttırılmış gerçeklik ve sanal gerçekliği çok daha farklı boyutlara taşıdığı kesin. Zaten telefonun adına da baktığınızda bunun üzerine kurulmuş bir telefon olduğunu anlayabiliyoruz. ZenFone AR/ Augmented Reality

 ZenFone AR, 5.7 inç 1440 x 2560 çözünürlükte Super AMOLED ekrana sahip. Bu ekran boyutu ile Tango platformunu ilk kullanan telefon olan 6.4 inç ekran boyutu ile Lenovo Phab 2 Pro’dan oldukça küçük. Qualcomm Snapdragon 821 işlemci kullanan telefon, 8 GB RAM kapasitesine sahip.
Android 7.0 Nougat işletim sistemi ile kutusundan çıkacak olan ZenFone AR, DTS ses sistemi ile oldukça ilgi çekeceğe benziyor. Depolama kapasitesi hakkında henüz bir bilgi bulunmayan telefonun 2017 yılının ikinci çeyreğinde piyasaya çıkacağını söyleyebiliriz.

Yorum Yapın, Değer Katın: