Asus ZenPad 8.0 İçin Android Nougat Güncellemesi Geliyor!

0
103
asus-zenpad

Asus ZenPad 8.0 Z380M, modelinin piyasaya sürülmesinin üzerinden yaklaşık olarak 1 yıllık bir süre geçti. Bu yüzden ZenPad 8.0 kutusundan Android Marshmallow işletim sistemi ile çıkarak kullanıcılar ile buluştu. Baktığımız zaman ZenPad 8.0 oldukça yeni bir tablet diyebiliriz. Bu yüzden Android Nougat‘ı ne zaman alacağına dair birçok kullanıcı beklenti içerisindeydi.

Ancak tüm bunlara rağmen Asus, ZenPad 8.0 için herhangi bir Android Nougat açıklaması yapmamıştı. Bu yüzden kullanıcıların kafasında acaba güncelleme gelmeyecek mi? soruları dolanmaya başlamıştı. Sevindirici haber ise bugün Asus’dan geldi.

Asus’un şuan üç farklı model tableti bulunuyor. Bunlar Z380M,Z380KL ve Z380C modelleri. Bunlardan ikisi Z380KL ve Z380C modelleri 2015 yılında piyasaya sürüldüğü için muhtemelen Android Nougat güncellemesini alamayacaklar. Ancak Z380M modeli için kısa süre içerisinde Android Nougat dağıtılmaya başlanacak. Diğer modeller ise Android Marshmallow işletim sistemini kullanmaya devam edecek.

Diğer bir yandan muhtemelen bugün başlayacak olan Android Nougat güncellemesi, Google’ın son zamanlarda yayınladığı güvenlik yamalarından birisini de içeriyor. Ancak güncellemenin detaylarına cihazlara ulaşmasından sonra ulaşabileceğiz.

Yorum Yapın, Değer Katın: