Bataryanızı 1 Dakikada Doldurmak İster misiniz?

0
287
urabat-haber-gorsel

Son çıkan URABaT adındaki teknoloji sayesinde kullanmakta olduğunuz akıllı telefonların bataryalarını sadece bir kaç dakika içerisinde tam şarj edebileceksiniz.

İşin Aslı Lityum-İyon Pillerde

Stanford Üniversitesinin işbirliği içerisinde Tayvan’da yer alan dünyanın en büyük AR-GE merkezlerinden birisi olan ITRI‘de gelişen bu teknoloji sayesinde, lityum-iyon pil kullanan tüm akıllı telefonlar bu teknolojiye sahip olabilecek. Lityum-iyon pil dediğimizde ise akıllı telefon üreticilerin yaklaşık olarak %90’ı bu tip bataryaları tercih ediyor. Bu üreticiler içerisinde Samsung,HTC,LG ve Sony gibi dev firmalar yer alıyor.

Ayrıca yapılan açıklamaya göre pillerin ısınması ve patlaması gibi sorunların farkında olan geliştiriciler URABaT teknolojisinin %100 güvenli ve uygun fiyatlı olacağını belirtiyor.

 

urabat-teknoloji

Yenilik Oscar’ının Sahibi URABaT!

ITRI tarafından geliştirilen bu teknoloji sayesinde 2016 yılının “Yenilik Oskarı” ödülü bu projeye layık görüldü. Şekil olarak URABat’ı incelediğimizde oldukça esnek ve kağıdı andıran bir görüntüye sahip olduğunu görüyoruz. Bu teknolojinin cihazlara entegre edilmesi ile birlikte sadece 1 dakikalık şarj ile 1 gün yetebilecek kadar şarj dolumu yapmanız mümkün olacak. Diğer bir güzel tarafı ise bu teknoloji birlikte darbelerden dolayı bataryanın yanma ve patlama riski de ortadan kalkıyor.

URABat için firma tarafından vaat edilen ise 10 bin pil ömrü. Daha sonra ise yenilenebilir enerji sayesinde bu teknolojinin daha da gelişeceğini belirten ITRI firması, URABat’ın piyasaya çıkış tarihi ve satış fiyatını belirlemeye çalışıyor. Çok zaman geçmeden satışlar hem yurt içi hem yurt dışı olarak başlayacaktır. Detayları merak eden takipçilerimiz aşağıdan videoyu izleyebilirler.

Yorum Yapın, Değer Katın: