Bilgisayarınızdan Android Uygulamaları Kullanabilmeniz İçin 3 Değerli Program!

0
158
android-windows

Bildiğiniz gibi Android uygulamaları ve oyunları masaüstü bilgisayarınızda, dizüstü bilgisayarınızda çalıştırabilmeniz mümkün. Biz de sizler için bu iş için en kullanışlı 3 programı size tanıtalım dedik.

1- Remix OS

remix-os

Tam anlamı ile kendi arayüzüne sahip olan bu program ile, Android işletim sisteminde yapabileceğiniz her şeyi yapmak mümkün. Aynı zamanda Snapchat gibi masaüstü çalıştırmayı desteklemeyen uygulamalar da buna dahil.

Ancak diğer 2 programa baktığımızın zaman en karmaşık kuruluma sahip olan Remix OS. Programı yükledikten sonra bilgisayarının BIOS’una girip boot ayarlarından güvenli boot özelliği kapatmanız gerekiyor ve boot sıralamamasında Remix OS seçmeniz lazım.

Android Marshmallow sürümünü kullanan bu program oldukça kararlı çalışıyor özellikle geliştiriciler için oldukça iyi bir program ama tabi ki bir geliştirici değilseniz bilgisayarınızın ana işletim sistemini Remix OS olarak kullanmanızı önermiyoruz.

2- Bluestacks

bluestacks

Bu programın güzel tarafı hem Windows, hem de Mac bilgisayarlar çalışabiliyor olması ve kurulumun oldukça basit bir şekilde yapılabilmesi. Tablet görünümde bir arayüz ile çalışan bu Bluestacks özellikle mobil oyunları PC üzerinden oynamak isteyen kullanıcılara hitap ediyor. Clash Of Clans gibi oyunlarda, oyunu süresiz açık tutmanıza ve bot çalıştırmanıza da yarıyor.

Aynı zamanda içinde yer alan Bluestacks TV ile oyun oynarken kolaylıkla canlı yayın açmanızı sağlıyor, zaman zaman performans konusunda sıkıntılar yaşansa da oldukça kullanışlı bir program.

3- Andy

andy

Bu program tıpkı Remix OS gibi Android Marshmallow sürümünü kullanıyor ve tam ekran olarak çalışabilitor. Kurulumdan sonra karşınıza Google Play Store yerine Amazan Playstore geliyor. Ancak daha sonra Google Play Store’u yüklemeniz mümkün.

Özellikle dokunmatik ekrana sahip bilgisayar için oldukça kullanışlı hale gelse de Andy‘nin barındırdığı reklam içerikleri ve izinsiz yüklemeler zaman zaman can sıkıcı bir hal alabiliyor.

 

 

Yorum Yapın, Değer Katın: