Bilgisayarlar İçin En İyi Android Emülatörleri

0
2347
android-logo

Bir Android oyununu veya uygulamasını denemek için her zaman bir Android cihazına ihtiyacınız yoktur. Bu tür Android uygulamalarını bilgisayarınızda da çalıştırabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bilgisayarınıza bir Android emülatörü olarak adlandırılan programlardan birisini kurmak.

Android emülatörleri aslında ilk olarak, yapmış olduğunuz uygulamayı ve oyunu bilgisayarınızda test etmek için ortaya çıktı. Daha sonra ise kullanıcılar tarafından da oldukça tercih edildi ve günümüzde genellikle Android platformunda çalışan oyunları bilgisayarlarda oynamak için kullanılıyor.

1Genymotion

Uygulamanızı ve oyununuzu test etmek için bir Android emülatörü arayan bir Android geliştiricisi iseniz, Genymotion tam da sizin için. Geliştiriciler arasında en popüler Android emülatörü olan Genymotion, testlerde kullanılmak için tasarlanmış bir dizi özelliğe sahip. 40’tan fazla Android cihazını ve gelişmiş otomasyon özellikleri ile 3000’den fazla cihaz konfigürasyonunu simüle edebilme özelliğine sahip.

Bu emülasyon programı ile uygulamanızı çeşitli pil düzeylerinde performans testi yapmanıza imkan verir. Hatta bu program dizüstü bilgisayarınızın kamerası herhangi bir Android cihazının kamerasını gibi görüp, eğer uygulamanızda kamera kullanacaksanız, bu özellikleri test etmenize olanak sağlar. Ayrıca Android SDK, Eclipse ve Android Studio ile tam uyumlu olarak çalışır.

Genymotion, üç büyük bilgisayar platformu olan, Windows,MacOS ve Linux ile uyumlu olarak çalışabilir. 2 kişilik temel lisans fiyatı ise $136. Eğer gelişmiş özellikleri de kullanmak istiyorsanız bu fiyat yıllık $412‘a kadar çıkıyor.

Genymotion

Önceki

Yorum Yapın, Değer Katın: