BlackBerry Mercury, Google Pixel Kamera Sensörü ve Snapdragon 625 İşlemci Kullanacak

0
106
blackberry-mercury

BlackBerry tarafından yakında sürülecek olan Mercury isimli Android işletim sistemi kullanılan telefonu yakın bir zamanda ortaya çıkacak. Tasarım yönünden oldukça beğeni toplayacağı düşünülen telefonun kamera sensörü ise özellikle fotoğraf çekimleri ile beğeni toplayan Google Pixel akıllı telefonun sensörü ile aynısı kullanılacak.

Ortaya çıkan bu bilgiler ise özellikle ortaya attığı sızıntıların doğruluk payı ile nam salmış Roland Quandt‘tan geliyor. 12 Megapiksel çözünürlüklü Sony IMX378 sensör kullanılacak telefonda 4K video çekim desteği sunulacak.  8 Megapiksel ön kamerası bulunan telefonun daha önceleri Evan Blass tarafından sızdırılan bilgilere göre işlemcisi Snapdragon 625 olacak.

roland-quandt

Kamera sensörü konusuna tekrar değinecek olursak, aynı kamera sensörünü kullanan telefonlar aynı görüntü kalitesini maalesef sağlayamıyor. Bu yüzden Google Pixel’de yakalanan başarının BlackBerry Mercury için de geçerli olacağını söylemek için oldukça erken. Eğer BlackBerry görüntü işleme aşamalarını başarılı bir şekilde yapabilirse başarıyı yakalayacaktır.

Önümüzdeki ay Mobil Dünya Kongresi (MWC 2017)‘de tanıtılacak olan telefonun kamera ve diğer teknik özelliklerini ayrıntılı bir şekilde görebileceğiz. Tanıtıma kadar geçecek olan sürede farklı detayların ortaya çıkması halinde sizler ile paylaşacağız.

Yorum Yapın, Değer Katın: