BlackBerry Tekrardan Fiziksel Klavyeli Android Telefon İle Geliyor!

Fiziksel tuşlu klavyeli Android telefonlarının piyasada tutmamasına rağmen BlackBerry vazgeçmiyor ve yeni bir fiziksel tuşlu akıllı telefon ile geliyor!

0
184
blackberry-mercury

BlackBerry‘nin bugün ortaya çıkan fiziksel klavyeye sahip kavisli ekranlı telefonu görücüye çıktı. BlackBerry’nin bundan önceki telefonu olan Priv ile aynı şekilde Android sisteme sahip olacak telefon, yine fiziksel klavye ile gelecek ancak bu sefer kızaklı bir yapı ile değil direkt olarak dahili şekilde bir klavye barındıracak.

4.5 inçlik bir ekrana ve parmak izi sensörü bulunan telefonun ismi ise ” BlackBerry Mercury” olacak. Bunlar dışında henüz detaylı bilgiye sahip olamadığımız telefon 2017 yılının ilk çeyreğinde düzenlenecek olan CES 2017 fuarında tanıtılıp, bir kaç içinde de piyasaya çıkacaktır.

Ancak BlackBerry’nin daha önce de bu adımı atıp başarısız olması ve üstüne üstlük o kadar eleştiri almasına rağmen böyle bir adımı neden attığını anlamış değilim. Büyük telefon üreticileri telefonların da yer alan ana ekran tuşunu bile kaldırmak için gerek parmak izi sensörünü arka kısma taşıma gerek optik parmak izi okuyucusu üzerine çalışıp parmak izini ekranın alt kısmına yerleştirmeyi düşünüyorlar. Şahsi görüşüm BlackBerry’nin yaptığı bu adım yine şirket için hayal kırıklığı ile sonuçlanacaktır.

 

Yorum Yapın, Değer Katın: