Casio’dan Android Wear 2.0 İşletim Sistemli Akıllı Saat

0
136
casio-android-wear

Google tarafından tasarlanan işletim sistemi Android Wear 2.0‘ı ilk kullanacak ürünlerden birisi olan Casio‘nun akıllı saati, CES 2017‘de ortaya çıktı.

Casio geçitğimiz yıl CES 2016 etkinliğinde çıkardığı akıllı saatten tasarım yönünden çok da farklı görünmese de, performans ve içerik olarak oldukça güçlendirilmiş.

Özellikle açık alan etkinlikleri için özellikle tasarlanmış olan saat, düşük enerji harcayan GPS sistemine ve çevrim dışı olarak da kullanabileceğiniz bir navigasyon haritasına sahip. Böylece arazi şartlarında yolunuzu bulmak için internet aramanıza gerek kalmayacak.

WSD-F20 ismi ile görücüye çıkan saat kendinden önceki model olan WSD-F10’un özelliklerini daha da gelişmiş şekilde taşıyor. Saat lokasyon ve yükseklik bazlı çalışabilme seçeneğe ile özellikle dağcılık ile ilgilenen sporcular için vazgeçilmez ürünler arasında yer alabilir. Ayarladığınız yüksekliğe ya da lokasyona ulaştığınızda saat sizi alarm ile uyarabilir ya da daha önceden belirlediğiniz uygulamaları başlatabilecek şekilde tasarlanmış.

Bu özellik daha önce de dediğimiz gibi dağcılık gibi sporlar ile uğraşanlar için oldukça önemli. Çünkü dağcılar yüksek irtifida hareket ederken belirli mesafeler arasında durup zaman geçirmeleri gerekiyor aksi taktirde bir takım sağlık sorunları ile karşılaşabilirler.

Bir güzel haber de WSD-F10 saatine hali hazırda sahip olanlar Android Wear 2.0 işletim sistemine güncelleme yapabilecekler.

 

Yorum Yapın, Değer Katın: