Casper VIA M2 Özellikleri

4
408
casper-via-m2

Casper Via M1’in modelinden sonra Casper VIA M2, geçtiğimiz ay tanıtılmıştı. Özellikle 1199 TL fiyatı ve sunduğu özellikler bakımından oldukça etkileyici olan telefonun özelliklerine bakalım.

Casper VIA M2 işlemci olarak sekiz çekirdekli ve 1.4 GHz hızında çalışabilen Qualcomm Snapdragon 430 işlemci kullanıyor. Adreno 505 grafik birimi bulunan telefonun performansı 3 GB RAM ile desteklenmiş. 32 GB dahili depolama hafızası bulunan VIA M2’nin ayrıca microSD kart desteği de mevcut.

 

5 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü bir çözünürlüğe sahip olan telefonun ekranı darbelere ve çizilmelere karşı Gorilla Glass 3 cam ile korunuyor.

13 Megapiksel flaşlı arka kamera ve 8 Megapiksel yine flaşlı ön kamerası bulunan Casper VIA M2’nin batarya kapasitesi 3000 mAh civarında.

Titanyum gri ve metalik bronz olarak adlandırılan iki farklı renk seçeneği ile gelen Casper VIA M2’nin arka tarafına verilen kavis telefonun kullanımını ergonomik açıdan arttırıyor. Bizim görüşümüze göre özellikle kendinden önceki model olan Casper VIA M1’e göre oldukça şık bir tasarıma sahip.

Parmak izi okuyucusu da bulunan Casper VIA M2, kutusundan Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi çıkıyor.

 

4 YORUM

Yorum Yapın, Değer Katın: