Çinliler Samsung’a Note 7 Yüzünden Kin Kusuyorlar!

0
60
samsung-galaxy-note-7

Samsung’un fiyaskosu Galaxy Note 7 sonrası Çin için açıklamada bulunan şirket, değişim politikasının bu ülkede geçerli olmadığını duyurdu. Çin’de satılan Note 7’lerin diğer tüm dünyadaki Note 7’lerden farklı olduğunu ve değişimlerinin yapılmayacağını belirtti. Elbetteki bu açıklamadan sonra Çinli müşterilerin Samsung’a olan kızgınlıklarıda kabarmış oldu.

Çin’li televizyon kanalı CCTV’nin yaptığı haberin bir bölümünde, Samsung’un durumu ele alındı. Çin’de satılan Note 7’lerin dünya geneline göre farklı olduğu ve tamamen güvenli olduğu haberde konu edildi. Ancak haberden sonra pek çok kişinin patlama sorunu ile karşı karşıya kaldığı ortaya çıktı.

Samsung’un yaptığının tümüyle aldatıcı hareket olduğunu söyleyen Çinli Note 7 kullanıcıları durumun çözüme kavuşturulmasınsan Samsung’un kaçtığını ve şirketin patlama vakalarında delili olanlara 900-1000 dolar vererek onları susturmayı çalıştığına kadar bir yığın iddia ortaya atıldı.

Konuyu daha sonra değerlemeye alan CCTV, Samsung’a ateş püskürdü. Çinli tüketicilerin çıkarlarını ihlal ile suçlanan şirketin şimdiden sonra ne yapacağı büyük bir merak konusu.

Yorum Yapın, Değer Katın: