En Çok Kullanılan Android İşletim Sistemleri Hangileri?

0
60
en-cok-hangi-android-isletim-sistemi-kullaniliyor
en-cok-hangi-android-isletim-sistemi-kullaniliyor

En Çok Bu Android İşletim Sistemleri Kullanılıyor

Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz gibi Android, her yıl yeni bir güncelleme ve işletim sistemi üzerinde çalışıyor ve telefonlar da bu işlemler ile sürekli yükseliyor ve güncelleniyor. Bu yüzden detaylı, estetik ve yenilikçi bir çalışma mantığı ile ön plana çıkarılacak bütün çalışmalar da ekstra analiz edilmiş oluyor. Biz size bu manada pek çok çalışma ve analiz sunmak istiyoruz. Peki ama şu an güncel olarak, en çok hangi Android işletim sistemi kullanılıyor dersiniz? Analizlerimize bakalım hemen.

en-cok-hangi-android-isletim-sistemi-kullaniliyor
en-cok-hangi-android-isletim-sistemi-kullaniliyor

Google, her ay düzenli olarak hangi işletim sistemlerinin kullanıldığına ilişkin analizler yayımlıyor. Lakin bu sefer istisnai bir durum durum oldu ve 2 ay sonra yayımladı. Bu analizlere göre, şu an için en çok kullanılan Android işletim sistemi  Android 5.1 Lollipop olarak çıkıyor karşımıza. Tabi büyümeye devam etse de, şu an için kazanan Marshmallow güncellemesi diyebiliriz. 6,0 olarak sunulan bu güncelleme, oldukça profesyonel sorun çözümlerine sahip. Kitkat ise geçtiğimiz aylarda yüzde 2,5 dilimine sahip bir düşüş ile geliyor karşımıza. Lollipop ise genel bir düşüş ile Mayıs ayından beri aşağı çekilen bir analiz izlemiş.

En son yayımlanan Android 7,0 Nougat (7,1 güncellemesi dahil), şu an için hali hazırda her cihazda mevcut değil. Bu yüzden analizleri net olarak daha yayımlanmış değil. Ama şunu söylemek istiyoruz, cihaz desteklerine bakılırsa ve güncel kullanımlar ön plana çıkarılırsa, yeni cihazlardan ziyade, mevcut kullanımlar (6,0 ve 5,0 gibi) daha da artacağa benziyor.

 

 

Yorum Yapın, Değer Katın: