Facebook Messenger Artık Android Auto’da Çalışıyor

0
100
img_1819

img_1822

Google‘ın yaptığı araç içi bilgi ve eğlence platformu Android Auto‘un bağımsız bir mobil uygulaması olarak da kullanılabileceğini duyuran Google, bugün Facebook Messenger‘ın da Android Auto ile entegre olarak çalışacağını duyurdu. Bu araç kullanırken arkadaşlarınızdan gelen mesajları sesli komutlar ile dinlenebileceği ve aynı şekilde cevaplanabileceği anlamına geliyor.

img_1823
Android Auto, sürücüler için navigasyon, müzik, mesajlaşma gibi bilgi ve eğlence platformlarını bir araya topluyor. Android Auto’nun barındırdığı programlar arasında, Spotify,Pandora,Google Haritalar,Hangouts,Skype,Whatsapp gibi kullanıcılar tarafından günlük yaşamda oldukça çok tercih edilen programlar da mevcut.

img_1821
Yeni gelen Facebook Mesenger uygulamasını aracınızda kullanmak için öncellikle Android akıllı telefonunuzda Facebook Messenger’ın yüklü olması gerekiyor. Daha sonra Android Auto uygulamasını kullanarak, Facebook Messenger’a gelen bildirileri aracınızın ekranında görebileceksiniz.

img_1820
Facebook Messenger tarafından gelen mesajların sesli olarak okunması için de belirleyeceğiniz düğmeye basmanız yeterli olacaktır. Daha sonra Android Auto’nun sahip olduğu sesli yanıt sistemini kullanarak mesajlarınızı kolaylıkla yanıtlayabileceksiniz.
Bir diğer kullanışlı özellik ise gelen mesajlara yine belirleyeceğiniz bir düğme ile “Şuanda Araba Kullanıyorum” otomatik mesajını gönderebileceksiniz. Bazı platformlar tarafından bu özellik tartışılsada, sürücüler araç kullanırken mesajlara cevap verme eğiliminde. Bu yüzden bu özellik ile bu konu daha güvenli bir hal alacaktır.

img_1819
Google, Apple AutoPlay‘e göre Android Auto ile kapsama alanını oldukça genişletti. 50 araç markasının 200’e yakın modelinin desteklediği Android Auto, ileride desteklemeyen araçlar için üçüncü parti uygulamalar ile araçlara entegre edilebilir olacaktır.

Yorum Yapın, Değer Katın: