Facebook Messenger Artık Sponsor Reklam Yayınlayacak!

1
94
facebook-messenger

Facebook Messenger, kullanıcıları kullanıcılar ile, müşterileri mağazalar ile ve hayranları ünlüler ile buluşturan ve her ay yaklaşık 1 milyar mesajın gönderildiği bir platform. Durum böyle olunca bu kadar büyük bir potansiyelin farkında olan Facebook, Messenger uygulaması için sponsorlu reklam almaya başlıyor.

Birkaç hafta içinde ilk olarak Tayland ve Avustralya‘da test sürecine başlayacak olan Facebook Mesenger reklam gösterimi, ilk olarak doğum günü bildirimlerinde olduğu gibi Messenger ana ekranının alt kısmında yayınlanacak.

Messenger ekibinin yaptığı açıklamaya göre, gösterilen reklamlar kullanıcıların sohbetini engellemeyecek ve belirli reklamları gizlemeyi veya raporlamayı seçebileceksiniz. Aynı zamanda reklam veren firma ile doğrudan Messenger üzerinden iletişime geçebileceksiniz.

İlk olarak dediğimiz gibi Taylan ve Avustralya’da test aşamasına girecek olan uygulama ülkemize de kısa süre içerisinde gelecektir. İlk başlarda tepki alacağı çok açık ancak Facebook böyle bir gelir kaynağını göz ardı etmeyecek kadar ticaret anlayışına sahip bir şirket. Ne kadar itiraz etsek de eleştirsek de zamanla alışacağımız kesin.

 

1 YORUM

Yorum Yapın, Değer Katın: