Galaxy Note 5’inizi Note 7 Özellikleri ile Donatın!

0
373
galaxy-note-7-kapak

Galaxy Note 7‘lerin üretimi bazı sıknıtılardan durdu ve piyasadan toplatıldı. Ancak Galaxy Note 7’ye ait oldukça güzel özellikler Note 5‘te de küçük uygulamalar yardımı ile kullanılabilir.

Edge Panel

edge-ekran

Bildiğiniz gibi Galaxy Note 7’de edge ekran mevcuttu. Galaxy Note 5’te de tam olarak olmasa da edge özelliklerini kullanabilirsiniz.Bunun için kullanabileceğiniz program ise Ivy Sidebar. Galaxy S7 Edge ve Note’de yer alan edge paneldeki gibi favori kişilerinizi veya uygulamalarınızı ekranın yan taraflarına koyabilirsiniz.

Alternatif olarak bu özellikleri kullanabileceğiniz uygulama ise Everywhere Launcher.

 

GIF Yapım Aracı

gif-yapim-araci

Galaxy Note 7’de yer alan akıllı seçim ile S-Pen kullanarak GIF oluşturabilmeniz mümkün. Galaxy Note 5 için ise bu özelliği kullanmak isteyenler için bazı uygulamalara ihtiyacımız var. Bunun için öncelikle AZ Screen Recorder isimli uygulamayı telefonumuza indirmemiz gerekiyor. Daha sonra ise Air Command menüsüne indirdiğiniz AZ Screen Recorder uygulamasını eklemeniz gerekiyor.

Daha sonra da ayarlar menüsüne girip kayıt yöntemini değiştirin, S-Pen’i çıkardığınızda Air Command menüsünden AZ Screen Recorder uygulamasını seçin ve kayda başlayın.

En son olarak da GIF Maker isimli uygulamayı indirin ve kayıt yaptığınız videoları çok kolay bir şekilde GIF formatına getirebilirsiniz.

Her Zaman Açık Ekran(Always On)

her-zaman-acik-ekran

Galaxy Note 7’de bulunan Always On yani her zaman açık ekran özelliğini Galaxy Note 5’te kullanabilmeniz mümkün. Ancak bunun için de uygulamaya ihtiyacımız var tabi ki.

Mesela Always on AMOLED uygulamasını indirdiğiniz zaman, her zaman saati ve bildirimlerinizi görebileceğiniz bir ekrana sahip olabiliyorsunuz. Bu konuda diğer bir uygulama ise SmartWake. Bu uygulama ile de benzer özellikleri telefonunuzda kullanabilirsiniz.

 

Gece Modu

gece-modu

Galaxy Note 7’de bulunan gece modu özelliğini Galaxy Note 5’inizde kullanmak istiyorsanız üçüncü parti uygulamalar yardımı ile bunu kolayca yapabilirsiniz. Twilight uygulaması ile, telefonunuzda mavi filtre yer alacak ve gece modunu siz de kullanabileceksiniz.

Çeviri Özellikleri

note7-ceviri

Galaxy Note 7’nin S Pen’i adaptif olarak çalışan ve direk olarak kelimelerin üzerine gelinmesiyle kelimeyi çeviren özellik için çevirmek için dokun özelliği olan bu uygulamayı kullanarak kolaylıkla çevirilerinizi yapabilirsiniz.

Yeni S Pen

note-7-s-pen

Galaxy Note 7’nin en büyük özelliklerinden birisi de daha ince ve kullanım konforu sağlayan S-Pen olmuştu. Siz de bu S-Pen’i kullanmak istiyorsanız Amazon gibi yurt dışından satış yapan sitelerden sipariş verebilirsiniz. Yeni S-Pen elinizde bulunan Galaxy Note serisi telefonlar ile kullanılabilir.

Yorum Yapın, Değer Katın: