Galaxy Note 7 Geri Dönüyor!

0
190
galaxy-note

Samsung, 2016 yılında çıkardığı ve tam anlamı ile başına bela olan telefonu Galaxy Note 7‘yi tekrardan piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Herkesin bildiği üzere Galaxy Note 7’de yaşanan patlamalardan dolayı, Samsung piyasadaki tüm cihazlarını geri çağırmıştı. Bataryalarını değiştirdiği cihazları tekrardan piyasaya sürmüştü ancak patlamalar devam etmişti. Bunun üzerine Samsung herkesten özür dileyerek telefonlarının tamamen piyasadan çekmiş ve isteyene iade isteyene Galaxy S7 Edge vermişti.

Son çıkan haberlere göre elindeki parçaları değerlendirmek isteyen Samsung, bu yıl muhtemelen iki farklı Note serisi telefon ile karşımıza çıkacak.

galaxy-note-7-degisim

Geçtiğimiz günlerde Galaxy Note 8‘in üretileceğini doğrulayan Samsung, elindeki Galaxy Note 7 parçalarını da “refurbished” olarak adlandırılan yöntem ile tekrardan yenileyerek mobil pazara Galaxy Note 7’yi sokmayı planlıyor.

Refurbished, Türkçe karşılığı “Yenilenmiş” anlamına geliyor ve bu telefonlar genelde normal şekilde üretilen telefonlara göre çok daha uygun fiyat ile piyasaya sürülüyor ancak garanti süresi zaman zaman kısılabiliyor.

Samsung’un başına bela açan Galaxy Note 7 bataryalarında ise bir küçülmeye gidiliyor. Daha önce 3.500 mAh kapasite ile gelen bataryalar da bu sefer kapasitesi 3.000 mAh ya da 3.200 mAh olması bekleniyor.

Çıkan raporlara göre Galaxy Note 7’nin tekrardan piyasaya sürülmesi yaz aylarını bulacaktır. Ancak aynı zamanlarda Galaxy Note 8’de piyasaya sürüleceği için, Galaxy Note 7 sınırlı sayıda pazar için sunulabilir. Bunlar da genellikle Galaxy Note 8’in fiyatının oldukça yüksek olacağını düşünürsek, Afrika,Orta Doğu ülkeleri ve Hindistan gibi pazarlarda sunulacak diyebiliriz. Türkiye konusunda henüz bir detay yok ancak Galaxy Note 7’nin de Galaxy Note 8 ile aynı anda pazarda olması Galaxy Note 8 fiyatlarını bir nebzede olsa frenleyecektir.

Yorum Yapın, Değer Katın: