Galaxy Note 7 vs Galaxy Note 8

0
120
galaxy

Samsung‘un uzun süreden beri beklenen amiral gemisi Galaxy Note 8, bugün düzenlenen etkinlik ile tanıtıldı.  Kendinden önceki model olan ve birçok talihsizlik ile piyasadan çekilen Galaxy Note 7 ve Galaxy Note 8 karşılaştırmasını sizler için yapalım dedik.

İlk olarak ekran olarak bakacak olursak; Galaxy Note 8, tıpkı Galaxy S8’de olduğu gibi sonsuz ekran teknolojisini kullanıyor. Diğer bir yandan 5.7 inç büyüklüğünde Galaxy Note 7 ekranına göre daha büyük bir ekranı bulunana Galaxy Note 8’in ekran boyutu 6.3 inç büyüklüğünde. Her iki ekranda Super AMOLED teknolojisine sahip ve Corning Gorilla Glass 5 ile korunuyor.

samsung-galaxy-note-7

İşlemci olarak ise 2.3 GHz hızında çalışabilen Exynos 8890 işlemciye göre biraz daha gelişmiş olan Exynos 8895 işlemci kullanan Galaxy Note 8, bazı pazarlara ise Qualcomm tarafından üretilen ve piyasanın en güçlü işlemcisi konumunda bulunan Snapdragon 835 işlemci ile sürülecek.

RAM Artışı Sonunda Gerçekleşti!

Her iki telefonu da performans olarak incelemeye devam edersek 4 GB RAM kapasitesi bulunan Galaxy Note 7’e göre Galaxy Note 8’de RAM kapasitesi arttırılarak 6 GB kapasiteye çıkarılmış durumda.

galaxy-note-8

12 Megapiksel çözünürlükte arka kamerası bulunan Galaxy Note 7’den farklı olarak Galaxy Note 8, 12 Megapiksel çözünürlükte çift arka kamera ve çift led barındırıyor. Diğer bir yandan kameraların diyafram açıklığı da Galaxy Note 7’e göre daha geniş olarak tasarlanmış diyebiliriz.

Batarya Kapasitesinde Azalma Mevcut!

Galaxy Note 7’de yer alan 3.500 mAh kapasiteli bataryalar bildiğiniz üzere sorunlu çıkmış ve bataryalarda patlamalar meydana gelmişti. Samsung Galaxy Note 8’de bu konuda biraz daha tedbirli davranarak 3.300 mAh kapasiteli batarya tercih etmiş.

Her iki telefonda USB Type-C bağlantı tipini kullanırken diğer bir yandan da IP68 su ve toz geçirmezlik sertifikasına sahipler. Bu sertifikaya sahip olan telefonlar 1.5 metre suyun altında 30 dakikaya kadar problemsiz olarak çalışabilmektedirler.

galaxy-note-7-vs-galaxy-note-8

 

Yorum Yapın, Değer Katın: