Galaxy Note 8 Sistem Yazı Tipi Nasıl Değiştirilir?

0
307
galaxy-note-8-hello

Samsung, telefon pazarında sistem yazı tiplerini değiştirmeye izin veren nadir cihazlar arasında yer alıyor. Sistem yazı tipini değiştirmek çok da zor bir durum olmasada bu durumu bilmeyen birçok kullanıcı da mevcut.

Galaxy Note 8‘de yazı tipini değiştirmek oldukça kolay bir işlem diyebiliriz. Sadece daha önce farklı bir Galaxy akıllı telefon kullandıysanız bilmeniz gereken ufak tefek değişiklikler mevcut. İlk olarak Galaxy Note 8’de yazı tipini değiştirmek için aşağıda yer alan adımları takip etmeniz gerekiyor.

Samsung Galaxy Note 8’de Sistem Yazı Tipi Nasıl Değiştirilir?

1. Adım: Ayarlar>Ekran>Ekran Yakınlaştırma ve Yazı Tipleri adımlarını izleyin. Burada boyutlandırma ve yazı tipleri seçeneklerini göreceksiniz.

2. Adım: Sistem yazı tipini değiştirmek için en altta bulunan “Yazı Tipi Stili” seçeneğinden daha önce yüklenmiş olan yazı tiplerinden birini seçerek sağ üstte yer alan “Uygula” butonuna dokunmanız yeterli. Galaxy App Store‘dan farklı yazı tiplerini kolaylıkla indirebilirsiniz.

galaxy-note-8-yazi-tipi-degistirme

Galaxy Note 8’de sistem yazı tipi boyutunu değiştirmek için ise ekranda yer alan kaydıracı sağa veya sola çekerek tercihinize göre yazı tipi boyutunu ayarlayabilirsiniz.

 

“Yazı Tipi Uyumlu Değil” Hatası

Daha önce kullandığınız bir Galaxy cihaz için koleksiyonunuza indirdiğiniz yazı tiplerini var ise üzülerek söylemeliyim ki Galaxy Note 8 cihazınız için bu yazı tipleri uyumlu olmayacaktır. Daha önceleri Google Play Store üzerinden indirilen ve Galaxy S8 ve Galaxy S7’de kullanılan yazı tiplerini Galaxy Note 8’de uyumlu olarak çalışmamaktadır. Bunun sebebi ise Samsung’un yazı tipi korsanlığını ortadan kaldırmak istemesi. Galaxy Note 8 için yazı tiplerini sadece Galaxy Apps üzerinden indirebilirsiniz. Yazı tiplerini ücretleri ise 0.99 dolar-1.99 dolar arasında değişmektedir.

galaxy-note-8-yazi-tipleri

Galaxy Apps üzerinden indirdiğiniz yazı tiplerini yukarıda anlattığımız adımları izleyerek telefonunuzda kullanabilirsiniz.

Yorum Yapın, Değer Katın: