Galaxy Note 8’de Parmak İzi Tarayıcısı Yer Alacak Mı?

0
140
Samsung Galaxy Note 8

Samsung‘un yeni amiral gemisi niteliğinde olacak olan Galaxy Note 8 hakkında halen çok da detaylı bilgiler yer almıyor. Bildiğimiz bir şey var ki Samsung, Galaxy Note 7‘de yaşadığı talihsizliklerden sonra herkesi kendine hayran bırakacak bir telefon üretmeyi istiyor.

Bunlardan dolayı parmak izi tarayıcısı kaldırarak radikal bir adım atmak isteyen Samsung, bu konu üzerine yoğun uğraş veriyor. Daha önceleri optik parmak izi patentini alan Samsung, bu teknolojiyi ilk olarak Galaxy Note 8’de kullanmak istiyor.

Ortaya çıkan bazı renderlerda parmak izi tarayıcının kalktığının gözlemlenmesi bunun en büyük kanıtı diyebiliriz.

Güney Kore merkezli bir haber sitesinin paylaşımına göre ise kullanılmak istenen optik parmak izi tarayıcısında bazı problem mevcut. Bunların başlıcası ise optik parmak izi sensörünün yer aldığı bölümde, ekran parlaklığında bazı dengesizlikler mevcut.

Bu konu üzerine çalışmalarını sürdüren şirket eğer Galaxy Note 8’in çıkış tarihine kadar bu probleme bir çözüm bulamaz ise teknoloji severler Galaxy S8 tarzı bir parmak izi okuyucusu ile en azından bir süre daha idare etmek zorunda kalacaklar.

Yorum Yapın, Değer Katın: