Galaxy S6 Ailesi İçin Android Nougat Güncellemesine Az Kaldı!

0
248
galaxy-s6

Samsung, Android Nougat güncellemelerini diğer firmalara göre biraz daha geç de olsa vermeye devam ediyor. Bu gecikmenin en büyük sebebi Samsung’un kendi arayüzünü kullanması ve sıkıntısız bir güncelleme sunmak istemesi.

Samsung Türkiye tarafından yapılan ilk açıklamaya göre Şubat ayının sonunda gelmesi beklenen güncelleme, Samsung tarafından ertelenmişti. Güncelleme üzerindeki incelemelerini ve testlerini tamamlayan Samsung, Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge için ilk Android Nougat 7.0 güncellemelerini yollamaya başladı.

galaxy-s6-nougat

Güncellemenin ilk geldiği İngiltere’den gelen haberlere göre kullanıcılar bir bir Android Nougat güncelleme bildirimlerini almaya başladı. G925FXXU5EQBG kodu ile isimlendirilen güncelleme İngiltere’den sonra İsviçre, İtalya ve Almanya’da yayınlanacak. Güncellemenin Avrupa’da yayınlamasının ardından çok kısa bir süre içerisinde de Türkiye’de ki Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge kullanıcıları güncellemelerine kavuşacaktır.

Samsung Türkiye tarafından yayınlanan son güncelleme takvimine göre Galaxy S6 ailesi kullanıcılarını güncellemelerine 6 Mart tarihinde kavuşacaktı. Ancak görüldüğü üzere daha ileri bir tarihe ertelendi. Samsung Türkiye tarafından güncelleme takviminin yenilenmesi ile birlikte bizde sizler ile en kısa sürede paylaşacağız.

 

Yorum Yapın, Değer Katın: