Galaxy S7 Serisi İçin Resmi Nougat Sürümü 7.1.1 İle Başlayacak!

0
241
galaxy-s7-android-nougat

Android 7.0 Nougat sürümü resmi olarak Nexus cihazlara verilmesinin üzerinden birkaç ay geçti. Google daha sonra Pixel telefonlarında 7.1‘i tanıttı ve bu hafta başında birçok yenilik ve iyileştirme içeren Android 7.1.1‘i yayınladı. Samsung ise halen resmi olarak Android Nougat sürümünün dağıtımına başlamadı. Şimdilik Galaxy S7 serisi ve Galaxy Note 5 için başlayan beta test sürümünü programa dahil olmuş kullanıcılar kullanıyor.

Galaxy Beta Programı‘nda yer alan bir kullanıcının sorusunu yanıtlayan Samsung, resmi olarak çıkacak olan Android Nougat’ın 7.1.1 olarak çıkacağını doğruladı.

android-7-1-1-galaxy-s7

Android Nougat 7.1.1’e bakacak olursak, boyut olarak küçük bir güncelleme. Güncellemenin içerisinde yeni emojiler, bazı uygulamalar için klavyeden doğrudan GIF gönderme seçeneği ve uygulama kısayolları doğrudan ana ekrana taşıma gibi kullanım kolaylığı sağlayan özellikler bulunuyor. Kullanıcılar bu güncellemeden sonra Twitter, Google Haritalar gibi bazı uygulamaların üzerine basılı tutarak, Apple’da yer 3D Touch’da olduğu gibi uygulamaların bazı ek özelliklerine kolayca ulaşabilecekler.

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge için ne zaman Android Nougat’ın dağıtılacağını açıklamayan Samsung, muhtemelen önümüzdeki yıl Şubat ayında dağıtıma başlayacak.

Yorum Yapın, Değer Katın: