Galaxy S8+ 6 GB RAM Yurt Dışı Fiyatı Belli Oldu!

0
620
galaxy-s8-kamera

Samsung‘un yeni amiral gemileri Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus özellik bakımından piyasadaki en güçlü telefonlardan birisi diyebiliriz. Ancak söz konusu fiyatı olduğunda bu özelliklere biraz da olsa gölge düşüyor.

Ülkemizde hem dolar kurunun yüksek olması hem de vergilerden dolayı yurt dışında 850 dolar fiyat etiketi ile satılan Galaxy S8+, ülkemizde 4.999 TL fiyatı ile ön siparişe çıktı. Ön siparişe çıkan telefonların satış rakamları konusunda henüz Samsung bir açıklama yapmadı. Ancan en azından bizim ülkemiz için satışlar çok yüksek olmayacaktır.

Bu hafta içerisinde sizlere Galaxy S8+, 6GB RAM kapasiteli varyasyonu ile de piyasada yer alacağını belirtmiştir. Samsung Kore resmi sitesinde ön siparişe çıkan Galaxy S8+ 6GB RAM’in de fiyatı belli olmuş oldu.

galaxy-s8-stand

Galaxy S8 Plus, 1.155.000 KRW yani yaklaşık 1.032 dolar fiyat etiketi ile Güney Kore’de satışa çıktı. Samsung’un yeni amiral gemisinin bu versiyonu ülkemize gelir mi bilinmez ancak gelirse fiyatı abartmadan söyleyelim 6.000 TL civarında olabilir. Bu yüzden muhtemelen Samsung, Türkiye pazarı için bu modeli kullanıcılara sunmayacaktır.

Ancak yurt dışında yaşayan ya da yurt dışından telefon alacak takipçilerimiz aradaki 180 dolarlık farkı gözetmezler ise bu modeli tercih edebilirler.

Yorum Yapın, Değer Katın: