Galaxy S8, 6GB RAM ve 256 GB Depolama İle Geliyor!

0
98
galaxy-s8

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S8 önümüzdeki yıl içerisinde kullanıcılar ile buluşacak. Bu buluşmaya kadar özellikleri ve tasarımı ile ilgili birçok söylenti ortaya çıkacaktır. Son söylentilere göre ise Galaxy S8, 6GB RAM ve 256 GB‘a kadar artan depolama seçeneklerine sahip olacak.

Eğer çıkan bu söylentiler doğru ise Samsung’un son çıkardığı cihazlardan olan Galaxy S7‘de yer alan 32GB dahili hafıza ve microSD kart desteği son bulmuş olacak ve direkt olarak microSD kart desteğini çekip 256 GB’a kadar dahili hafıza desteğini kullanıcılarına sunacak. Bu yeni strateji ile Apple‘ın en yeni telefonu iPhone 7 ile aynı dahili hafıza kapasitesine sahip olacak.

RAM konusuna gelecek olursak, 6GB RAM kullanmak hatta 8 GB RAM kullanmak inanılmaz derecede performans artışı sağlamayacaktır. Performansı etkileyen birçok bileşen ve yazılım var ancak Galaxy S8’de 6GB RAM kullanılması çok da uzak bir ihtimal değil hatta muhtemelen kullanılacak. Çünkü oldukça fazla RAM kullanana Samsung cihazlar için bu performans açısından bir nebze de olsa çözüm olarak görülüyor. 

Samsung, Galaxy S8’i önümüzdeki yıl Şubat ayında Dünya Mobil Kongresi‘nde tanıtmayı planlıyor. O zamana kadar söylentiler, raporlar,test sonuçları çıkmaya, biz de sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Yorum Yapın, Değer Katın: